Kliknte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 20. února 2019 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Štěstí..., má ho každý?

Štěstí? Co to je? Jak vypadá? Dá se nějak popsat? Myslím, že tyto otázky si už každý někdy v životě položil, ale umíme na ně odpovědět? Ne! Nikdo nedokáže říct, co to štěstí je. Pro každého znamená štěstí něco jiného. Pro člověka, který například má málo peněz, žije skromně a je rád, že má kde bydlet, představuje štěstí určitě nějaká výhra, buď peněžní nebo věcná. Naopak lidé, kteří jsou bohatí nevím, co pro ně znamená štěstí. Peníze totiž mají, velký dům také a všechny věci, na které si vzpomenou. Když pak ale onemocní, tak jsou jim všechny ty peníze k ničemu, protože štěstí si za ně nekoupí.

Na druhou stranu pro člověka, který leží v nemocnici a trápí ho nějaká nemoc, tak pro něj je štěstí, když se jeho zdravotní stav zlepší nebo když se úplně uzdraví. Okolo nás je štěstí určitě plno, ale ne každý ho vidí, protože si pod tímto pojmem představuje něco jiného. Štěstí je velmi vrtkavé.

Občas si říkám, rozděluje ho snad někdo? Máme každý určenou jeho dávku? Myslím, že nikdo z nás to nedokáže ovlivnit. Je to pravděpodobně něco, co si vybere na chvíli někoho z nás, nějakou dobu nám pomáhá, ale pak nás opustí.

Pro mě osobně je štěstí to, že mám rodinu, která mě má ráda, přátele na které se mohu obrátit a v neposlední řadě přítele, který mi dodává energii do života.

Pavla Zehlerová, OA Slaný, 4. ročník
25. 12. 2009, 15:26


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 1. Čtenáři celkem udělili: 5 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Lenka
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

47.32%

Spíše ano
graf

17.78%

Spíše ne
graf

14.21%

V žádném případě
graf

20.68%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1344
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát