Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 16. června 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Štěstí?

Co vlastně znamená často používaný pojem štěstí? Jak ho popsat či definovat? Na tyto otázky nezná snad nikdo odpověď. Neexistuje vzorec, který by ho dokázal charakterizovat. Nikdo z nás neumí štěstí přesně popsat, ačkoli ho všichni chceme a považujeme ho za pomyslný cíl života.

Každý si štěstí představuje jinak, ale jak? Jdou vůbec představy o štěstí srovnávat? Všichni si při vyřčení slova štěstí představí něco jiného. Záleží, v jaké situaci se člověk nachází a v jaké etapě života je. Lidé, kteří nemají střechu nad hlavou by považovali za blaho postel a teplo domova. Co se však vybaví lidem, kteří mají všeho nazbyt? Další peníze nebo nemovitosti? Či jim naopak chybí děti a rodinná pohoda?

Osobně vidím štěstí ve věcech, které nejdou ovlivnit penězi ani kontakty. Pro mě je nejdůležitějším měřítkem štěstí milující rodina a přátelé, kteří mi dokáží pomoct v jakékoliv situaci a mohu se na ně spolehnout.

Myslím, že věta: Každý svého štěstí strůjce, není zcela pravdivá. Nelze ovlivnit místo narození, rodiče ani vlastní povahu či inteligenci. A proto toto rčení nelze brát doslova.

A kdo vůbec určuje pomyslnou hranici mezi štěstím a neštěstím? Dle mého by si tuto pomyslnou mez měl každý stanovit sám podle svých schopností a možností, které může dosáhnout.

Zcela jistě  však můžeme říci, že štěstí je velmi vrtkavá věc, kterou je dobré mít celý život a bojovat za ní.

 

Kristina Mičková, OA Slaný, 4. ročník
28. 12. 2009, 17:54


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Příspěvek ještě nebyl hodnocen

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Adolf
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.12%

Spíše ano
graf

17.72%

Spíše ne
graf

15.27%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3098
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát