Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 4. října 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

A přeci se stačí jen rozhlédnout.

Procházím ulicemi města a dívám se kolem sebe. Na hřišti vidím holčičku : růžové šatičky, v blonďatých vláscích vyjímající se mašle. Úplná princeznička, jako z alabastru. Dáma, která sedí na lavičce bude jistě její maminka, tak jasně blonďaté vlasy mají jen ty dvě.

Princezna pobíhá po hřišti a přehlédne velkou kaluž. Přistane v ní přímo na břicho. Očekávám pláč, ale kdepak. Holčička vstane a provinile si prohlédne své špinavé šatičky, o ostatním ani nemluvě. Maminka se zvedá. " Kristýno!" Ušpiněné pískle se podívá andělskýma kukadlama na maminku a ta se začne smát. Žádný křik. Matka natahuje ruce k dcerce, ta přiběhne a vesele se spolu točí. Jejich smích pomalu nakazí i ostatní účastníky radovánek na hřišti. I já se musím pousmát.

Po chvíli spočine můj zrak v restauraci, kde běží televize. Všichni sledují tenisový zápas. Pravděpodobně se chýlí ke konci. Konec poznám záhy. Muži i ženy vyskakují ze židlí jak čertíci z krabiček, ruce se nekontrolovatelně řítí vzhůru. To znamená jediné. Postup do finále Davis cupu. Polije mne hřejivý pocit - oni to dokázali!

Nedaleko na velké louce pobíhá pes. Spíš hafan. Takový černý halama. Panička ho pouští z vodítka na volné prostranství, jeho mohutné tlapy se ztrácí ve vysoké trávě. Děvče s ním chvilku pobíhá až nakonec oba padnou do trávy, psisko se válí, jak jen to naši čtyřnozí přátelé nejlépe dovedou a mladá slečna ho vděčně hladí po břiše.

A když jsem se pak už chystala domů , opodál zastavil autobus. Tuším, že z Mostu a já jen s úsměvem sledovala, jak se potkávají lidé, nkteří se zjevně dlouho neviděli. Padají si do náručí a někteří dokonce utírají slzy.

Ano, v tomhle všem já spatřuji štěstí. A všude kolem nás je ho spousta. Každý zná ten pravý pocit štěstí. Stojím si za názorem, že to není o tom, jestli někdo štěstí má nebo nemá, ale o tom, jestli ho vnímá.

Projděte se také občas po ulicích a dívejte se kolem sebe. Dívejte se nejen s otevřenýma očima, ale také s otevřeným srdcem. Každý máme totiž štěstí přímo před nosem...

 

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
mateřská láska...
Kliknutím zvětšit
.
Kliknutím zvětšit
halama :)

Kateřina Helena Oslejšková, Gymnázium Slaný, 2. ročník
02. 01. 2010, 13:34


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 10. Čtenáři celkem udělili: 50 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Betka.Dyckova - 08. 01. 2010, 14:40:59
Nádhera...

Dnes má svátek František
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.29%

Spíše ano
graf

17.71%

Spíše ne
graf

15.16%

V žádném případě
graf

23.83%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2862
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát