Kliknte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 27. listopadu 2021 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Popašákuj se taky

Víte co je štěstí? Všechno. Štěstí je totiž i neštěstí. Všechno zlé je totiž k něčemu dobré, jen se ty špatné věci, musí brát z té lepší stránky. Ale to je mnohdy věc pěkně složitá a zapeklitá, pár teček a teď již konečně k věci. 

Uplynula celkem dlouhá doba od mého nevydařeného zakončení školního roku 2008-2009 (ach ta matematika) a já se musím sama popašákovat, nikdo jiný to za mě asi neudělá. Vysvětlím to. Vážně! Brzy bude pololetní vysvědčení. Samozřejmě o tom všichni studenti mají absolutní přehled, protože větší frmol než před vysvědčením, ve škole nikdy nezažijí. A já jsem spokojená. Jsem prostě pašák. 

Vše mám zdárně za sebou a moje vysvědčení bude opravdu docela dobré. Tedy, mohlo by být i lepší, ale ve srovnání s mými výsledky v dobách minulých, na sebe mohu být právem hrdá. Momentálně spatřuji největší štěstí v tom, jak jsem si sama byla schopná dát dohromady pro a proti a vystoupat o hodně výš. Ze dna do tří čtvrtin kopce, docela solidní štreka, to myslím vážně. Až mě z toho bolí nohy, ale nějaké ty kalorie jsem už spálit potřebovala, protože při tom učení a dohánění známek jsem snědla tolik čokolády, kolik nevyrobí ani továrna na tuhle hnědou sladkou hmotu. No co, něčím se ten stres odbourávat musí.

Včera jsem byla (v tomto pololetí) naposledy zkoušená. Zkoušel mě pan profesor z pracovního práva, což spadá do předmětu Základy společenských věd. Zvládla jsem to a na vysvědčení budu mít dvojku. Měla jsem takovou radost, že jsem šla do knihkupectví a koupila jsem si za své úspěchy knihu. Také štěstí ne?

No a další věc je, že jsem dnes dostala dvojku ze slohové práce. Jsem ráda, že mám dvojku, ne že bych nemohla mít jedničku, ale z chyb, které jsem udělala a které byly většinou stylistické, (prý používám málo přímé řeči) jsem se poučila, snad se jich příště vyvaruji. A upřímně, nemám ráda přímou řeč, i když bývá dost důležitá. No paní profesorka by mě asi teď napomenula, také dnes říkala, že se nepíší závorky, ale to bylo ke stylu vypravování, tak nevím. Takže narovinu? Jsem ráda, že mi něco jde lépe než jiným, ale i v těchto věcech se musím ještě hodně učit, to už se přece pozná ne?

A vůbec, popašákuju se ještě jednou, abych takhle zdárně zvládla i další pololetí.

 

Květa Cinglová, Gymnázium Slaný, 2. ročník
19. 01. 2010, 17:40


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 3. Čtenáři celkem udělili: 15 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Xénie
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.71%

Spíše ano
graf

17.43%

Spíše ne
graf

14.34%

V žádném případě
graf

23.52%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2232
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát