Kliknte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 20. února 2019 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Život bez smíchu není pro mě

  Štěstí se rovná mušce jenom zlaté? Cože? A proč? Není to blbost? Asi mám jiný pohled na štěští. Štěstí je pro mě, když můžu být se svými přáteli. A teď myslím ty přátele s kterými se můžu smát, být taková jaká jsem a nehrát si na někoho jiného.

Poslední dobou mám mnoho přátel a jsem za ně ráda. Ráda chodím do společnosti, bavit se, popovídat si s kamarády z dětství. Koho můžu brát za opravdového přítele? S kým budu šťastná? Pro mě je důležitý smích, když se nebavím a jsem unuděná, tak jsem pak na všechny zlá a to není zrovna to pravé ořechové.

Štěstí spatřuji v opravdovém smíchu, v tom ze srdce. Miluji když se směji a ani nevím čemu, hlavně, že mám dobrou náladu a je mi na chvilku dobře. I když se to bude zdát divné, tak i v dobré známce ve škole spatřuji štěstí, když dostanu lepší známku než čtyřku, tak si v duchu říkám: ,,Uf, už neprolítnu!“. Ale nepřišlo by vůbec nazmar kdyby takových známek bylo víc.

Myslím si, že podle smíchu jde vyčíst hodně, je to takové dešifrování člověka. Říká se, že smát se každému hloupému činu, nebo vtipu je známka pošetilosti, ale já říkám, že když se člověk nesměje ničemu, tak je to známka hlouposti. Když nemůžu dodávat lidem energii jako sluníčko, voda a spánek, tak se je aspoň pokouším rozesmát, někdy mi to ani nedělá problém. Pokaždé něco plácnu, rozesměji ostatní, ale když se nad tím zpětně zamyslím, tak ani nevím jak jsem to dokázala.

Také svítíte po večerech doma světly? Tak je na chvilku zhasněte. Smích vydává více energie než elektřina. Nemám ráda urážlivé lidi, kteří se nedokáží zasmát sami sobě. Vždyť na tom není nic špatného. Takoví lidé jsou podle mě nedospělí, dokud se nebudou lámat smíchy nad svými chybami, tak jsou pro mě nevyspělými jedinci.

U mě se štěstí sklání všemi směry. Jednou je v přátelství, jednou ve škole, jednou v osobním životě. Je to jako na houpačce, jednou jsem dole jednou nahoře. Když jsem se narodila, tak rodiče měli zasadit trpaslíka, mám takovou smůlu, že by tam teď stál mrakodrap. Ale tak co, smůlu mám jen někdy, ale vysmát se jí můžu kdykoliv.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Úsměv prosím...

Isabela Moravcová, Gymnázium Slaný, 3. ročník
27. 02. 2010, 15:30


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 5. Čtenáři celkem udělili: 25 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Lenka
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

47.32%

Spíše ano
graf

17.78%

Spíše ne
graf

14.21%

V žádném případě
graf

20.68%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1344
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát