Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 4. října 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Každý je šťasten někdy jindy.

    Dvouletý Tomášek je probuzen paprskem Slunce. Tento paprsek ho zalechtal na nose a on se začal smát. Celý pokoj je rázem lepší a hezčí. Jednak je prosvětlen červnovým sluncem, ale zároveň z něj vychází tichý, šťastný dětský smích.
    Anička z ledničky vytahuje dort. Včera oslavila desáté narozeniny. Dostala spoustu dárků a celé příbuzenstvo jí přijelo blahopřát. Už jeto velká holka. Má slíbeno, že hned jak jí bude deset let, bude moci chodit do školy sama. Aten den právě nastal. Anička se bojí. Cestu zná, však tudy chodí už čtyři roky do školy. Ale pokaždé s někým, nikdy nešla sama. Maminka jí mává z okna, zatáhne záclonu a Anička se najednou cítí tak sama. Vykročí pravou nohou, jakjí radil dědeček a jde. Když se po pár minutách dotýká kliky od hlavních dveří, cítí se neuvěřitelně šťastná. Zvládla to.
    Dvacetiletá Jana se vydává na svou první cestu autem. Samozřejmě už v autoškolejezdila s instruktorem, pak s tatínkem, ale teď jede sama. Těší se. Má přesně naplánovanou cestu, plnou nádrž. Nic jí nemůže překvapit. Má podivný pocit a bolí jí břicho. Stejně jako před maturitou, před přijímačkami na vysokou školu. Jenže tyto věci se dějí jednou za život, kdežo autem se jezdí denodenně.  Už dojela do cíle. Užila si to. Je spokojená a šťastná.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
.

Vojtěch Kašpar, Gymnázium Slaný, 9. ročník
19. 11. 2009, 12:16


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 2. Čtenáři celkem udělili: 10 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek František
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.33%

Spíše ano
graf

17.70%

Spíše ne
graf

15.15%

V žádném případě
graf

23.81%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2864
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát