Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 18. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Věřím...

No kdo by nevěřil, když je čemu nebo komu. Ale to je právě ten problém dnešní doby. Dle mého už dávno neplatí ono známe: "Lež má krátké nohy". Naopak ta má délku končetin, jak světová top modelka. Stačí si zapnout jakékoliv zpravodajství a člověk má pocit, že kdo nelže nemá šanci. V čem? V ničem! Ale díky bohu se ještě najdou na našem světě lidé, kterým stojí za to věřit.

Pravda je ale taková, že takovýchto lidí potkáme asi stejně tolik, jako černochů v české hokejové reprezentaci, ale kdo ví, třeba se mýlím. Možná jenom jemně přeháním, ale pravda je, že za pár let by to mohlo platit. Ať už to, že v naší reprezentaci začnou hrát černoši černí jak krém na boty, ale i to, že se už nebude dát věřit téměř nikomu. Jenom pro úplnost nejsem rasista, ale pouze se snažím o rádoby vtipná přirovnání.

Víte věřit můžete čemu chcete, ale jak se říká:" Důvěřuj, ale prověřuj". A právě tady bych viděl jádro pudla. Takový důvěřivec, když se za život několikrát obrazně řečeno spálí, tak už si dá pozor komu věřit. A okruh lidí kterým věří se zužuje a zužuje, až zbude jen rodina a nejbližší přátelé.

Jsou i lidé, kteří hledají útěchu "tam nahoře", ale proč ne. Lepší než nic. Člověk má alespoň pocit, že ten svět není prohryzaný nenávistí jak ementál a že věřit má ještě jakousi cenu.

Snažte se tedy, žít a konat tak, aby Vám druzí ještě mohli věřit. Pokuste se svět udělat tak pěkný, jak v americkém romantickém filmu, možná i lepší. Stačí chtít. To mi věřte. 

 

Vladimír Turtev, OA Slaný, 4. ročník
01. 01. 2010, 12:41


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 4. Čtenáři celkem udělili: 20 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Čeněk
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát