Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 19. června 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Věřím....

,,Řečnické cvičení na téma Věřím, kdopak si ho vybral? mmmm...tady to je, Jasmína, tak pojď." řekne učitelka a povídává se směrem kde sedím schovaná za kamarádkou, moje schovka byla nejspíš objevena, a tak pomalu nejistě kráčím směrem k tabuli, s každým krokem jsem nejistější, s každým pohledem se více bojím. Začínám se třást, bojácně se postavím před třídu a podívám se  do jejich tváří, které netrpělivě čekají co ta bláznivá holka zase provede.

     Nikdy jsem se na řečnické cvičení nemusela nijak zvlášť připravovat, prostě jsem řekla co si myslím. Co citím, nebylo to sice nic krásného, ale na jedničku to stačilo. Tentokrát jsem ale nevěděla, dokonce jsem o tom přemýšlela doma asi týden, nenapadlo mě nic. Nic k tomuto tématu a přitom se zdálo být tak snadné. Věřím....V co věřím?

,,Tak?" Přerušila učitelka moje přemýšlení,, začneš?"                             

,,Jistě.....Nejprve bych chtěla říct, že když jsem si vybrala toto téma, myslela jsem, že to bude snadné, možná to pro někoho z vás snadné téma je, ale pro mě nikoli. Protože nemám představu o tom, v co věřím. Dokonale vím v co nevěřím, co chci, co neumím, co mohu dokázat, ale nevím čemu věřím.....Možná, že se bojím něčemu věřit, protože bych pak byla zklamaná kdyby to nevyšlo, možná, že se bojím někomu věřit, protože kdyby mě ten člověk podrazil, nepřenesla bych se přes to.

   A když teď tak přemýšlím, čemu nebo komu bych měla věřit. Napadá mě jediný člověk, a to já sama. Nikdy jsem nevěřila v to, co dělám, nikdy jsem nevěřila, že něco můžu dokázat, vždycky tady byly ty pochybnosti, spoustu věcí jsem si nechala proklouznout mezi prsty, spoustu věcí jsem nedokončila jen kvůli svému strachu, jen protože jsem nevěřila sama v sebe. A právě podstatou toho, abych někomu začala věřit, je víra v sebe sama. Určitě je něco, co dokážu stejně dobře jako ostatní.

    Měla bych se přestat  bát něco zkusit, měla bych se přestat třást a koktat, když mám mluvit před lidmi, měla bych najít ztracenou víru a začít pořádně žít. Dělat věci, které dělat chci, říct věci tak, jak si je myslím.....A jednou budu moc říct : VĚŘÍM...v sama sebe.

Jasmin Ježková, Gymnázium Slaný, 1. ročník
10. 01. 2010, 14:07


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 3. Čtenáři celkem udělili: 13 bodů. Průměrný počet bodů: 4.33

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Květa
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.14%

Spíše ano
graf

17.72%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.88%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3099
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát