Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 22. února 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Všichni věříme

Co je tohle za otázku? Veříte v boha? A v jakého konkrétně? Kolik náboženství známe? Judaismus, buddhismus, islám, křesťanství a spousta dalších tohle všechno je víra v boha, ale každé z těchto náboženství věří v někoho jiného. Tak se nemůžeme zeptat otázkou: ,,Věříte v boha?“ Spousta jedinců by mohlo protestovat a větu poupravit na: ,,Věříte v NĚJAKÉHO boha?“ Když se nad tím zamyslím, mohla bych se tomu tiše zasmát. Kdo z nás v něj nevěří? Většinou však pojem bůh je myšlen jako ten jeden jediný někdo, který vládne všemu. A ať už si říkáme ateisté, neboli lidé nevěřící, tak si musíme všichni přiznat, že v boha věříme. Jen si to v daných situacích nejsme schopni co nejlépe uvědomit. Já sama například, když se stane něco zlého zvolám třeba: ,, Proboha, panebože, Ježišikriste, Kristepane.“ A jiné. Tohle je jen zdárný příklad toho, jak zřejmě každý z nás věří v boha.

   Přiznejte si, nikdy jste tato slova neřekli? Nikdy nenastala ve vašem životě situace , kdy byste sami , klidně i v duchu prosili Boha o pomoc, modlili se za nějakou věc a přáli si, aby se stal zázrak? Zázraky se dít můžou, všechno je to pouze o štěstí, ale každý svého štěstí strůjcem. Z tohoto rčení vyplývá, že zázraky se mohou dít zase jen když sami chceme. A tohle všechno se dá považovat za víru v něco. Ať už je to cokoli. Nemusíme však věřit pouze v boha. Maminky věří ve své děti,  někteří věříme sami v sebe popřípadě věříme v jiné z nás. Já sama věřící nejsem, ano říkám si ateista, ale v těžkých životních situacích nebo v bolestech prosím boha o pomoc.

   Každý z nás to dělá a nikdo to nemůže popřít. A ten z vás, který nikdy nevyslovil tato slova, ten si může říkat právem ateista.

Květa Cinglová, Gymnázium Slaný, 2. ročník
20. 10. 2009, 15:15


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 30. Čtenáři celkem udělili: 135 bodů. Průměrný počet bodů: 4.5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

princezna - 25. 10. 2009, 13:38:51
Ateista
Ateista je člověk, který nemá žádnou víru. Tedy, že nevěří v Boha, a to jakéhokoliv. Takže i ateista může občas zvolet pane Bože, nebo Ježiši....

matej.stahl - 24. 10. 2009, 19:51:07
Připomínka
Myslím, že když někdo řekne Ježíši, nebo můj Bože neznamená to přeci že je věřící. Věřící je ten kdo se pravidelně modlí, chodí do kostela a v Boha doufá opravdu. Já si myslím, že toto je jen běžná fráze moderní doby, nikoli vyznání víry.

Kačule - 24. 10. 2009, 15:05:03
Kačule
Mám podobný názor jako Princezna. Když někdo zvolá: ,,Ježiši!" nemusí to nutně znamenat, že věří. Když se baví dva kamarádi a ten jeden k tomu druhému během hovoru zvolá: ,,Ty vole," jak mají často ve zvyku, taky to neznamená, že si o svém kamarádíčkovi myslí, že je vůl. Je to prostě jen takové zvolání, nic víc, nic míň. Asi tak.

princezna - 20. 10. 2009, 18:05:08
hmm
Je to dobře napsané, ale nemohu říci, že s původní myšlenkou souhlasím....

Dnes má svátek Svatopluk
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.30%

Spíše ano
graf

17.64%

Spíše ne
graf

15.22%

V žádném případě
graf

23.84%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2970
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát