Kliknte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je pondělí 25. března 2019 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Nedívej se nahoru za bohem... dívej se okolo

Náboženství je věčné téma. Náboženství je zážeh smrti. Jen řekněte – kolik životů bylo zmařeno kvůli „bohu“? Kolik rodin roztrženo? Kolik válek započato? Kam se hrabe chamtivost a mocichtivost! Pro začátek oddělme církev, náboženství, víru a boha.

Sama v tématu „boha“ nemám jasno. Skoro závidím lidem, kteří věří ve vyšší spravedlnost. Pevně a věrně. Já to prostě nedokážu. Jsem agnostik, ale ačkoliv se po té cestě poznání procházím docela svižně, jiní vidí už alespoň nějaké pevné okraje stezky. Já ne. Dívám se dopředu, vidím jenom horizont poznání, ale ani jej nedokážu poznat.

Věřím, že Buddha se převtěluje. Věřím, že Ježíš byl svatý muž (i když se zde přikláním ke gnostickému objasnění věcí). Nevěřím, že se mohou stát zázraky. Ale věřím, že někdo, nebo něco způsobilo ten Velký třesk, či co to bylo a ten může i na chvilku pozmněnit ty zákony světa. Nevěřím, že bůh je na nebesích. Pokud je, tak musí být všude. Věřím ve vědu. Věřím v krásu. Věřím v psychologii. Věřím základům světa a mám Gaiu v hluboké úctě a moc ji lituji, protože trpí. Věřím ve víru.

Ale potom ta otázka. Kdo stvořil boha? A kdo stvořil stvořitele boha? Nedokážu si prostě představit, že na „začátku“ něco bylo. Nedokážu si představit ten začátek. Nedokážu si vše představit a nevím, čemu mám věřit. A mám strach.

Co když přijde soud? Co když zjistím, kdo měl pravdu? Co když zjistím, že spravedlnost a odpuštění zhora neexistují. Co když prostě zvítězí ta polovina mé mysli, která říká to proti? Co bude dál?

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Krása Gaii je nedostižitelná...

Alžběta Dyčková, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
11. 11. 2009, 14:54


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 4. Čtenáři celkem udělili: 12 bodů. Průměrný počet bodů: 3

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Andrea37 - 12. 11. 2009, 10:41:42
A co když jsi to napsala skvěle,Běto?Uvěříš tomu?

Dnes má svátek Marián
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

47.49%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

14.11%

V žádném případě
graf

20.65%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1375
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát