Kliknte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 7. prosince 2021 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Záhady jsou všude

Proč gravitace funguje? Proč nový život raší? Proč slunce svítí? Proč hvězdy září?
Na světě je plno záhad, z nich je největší záhada to, proč a jak to tady všechno existuje. Jo, byl velký třesk... Ale je přeci tak zvláštní, že to funguje! Fyzik si nad tímhle článkem nejspíš řekne, že tomu prostě nerozumím, ale v tom případě on nerozumí tomu, co píšu. Myslím, že prostě naprosto záhadné, odkud všechny tyhle zákony pocházejí a odkud pochází místo, či věc, odkud pocházejí a tak dále. Prostě mi připadá jako obrovská záhada celý systém svět, pokud existuje a nejsou to vše jenom útržky. Jak všechno je se asi nedozvíme. Máme jenom vlastní náboženské teorie pro spoustu věcí, ale nevíme, jestli doopravdy žijeme dobře. Protože nevíme, jestli na světě existuje opravdová spravedlnost a jak vůbec vypadá. Záhada je vždy jenom další otazník. Spousta věcí mi prostě připadá mnohem fantastičtějších, nežli upíři a duchové z jiných sfér. Raději začínám u sebe a u toho, co "znám".
Staré názvy. Večernice, jitřenka. Tahle dvě "slova", či "označení" mi připadají magická. Více nežli cokoliv jiného. Ráda hledím ke hvězdám. Je to zvláštní. Existuje spousta věcí, které neznám, jenž jsou blíže a které mohu poznat, ale já miluji hěvzdy. Byla bych moc smutná, kdyby zhasly, ale přežila bych to. Jsme schopná si najít něco jiného. je moje zalíbení ve hvězdách ovlivněno společností? Už jsem slyšela mnoho básnění i "básnění" o hvězdách.
"Život" je prostě zvláštní věc. největší výhra, prohra, nález, ztráta, chyba. Spatřujeme v ní štěstí, smutek, potěšení. (Jak moc podobné místním rubrikám, že?). A je to také naše největší záhada.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
TOHLE je svět...

Alžběta Dyčková, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
30. 11. 2009, 14:58


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 1. Čtenáři celkem udělili: 5 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Ambrož
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.73%

Spíše ano
graf

17.43%

Spíše ne
graf

14.34%

V žádném případě
graf

23.50%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2238
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát