Kliknte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 16. října 2021 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Pohádkový princ se vrátil na obrazovku

foto
Pavel Trávníček jako principál svého divadla vítá návštěvníky. Fotoarchiv Pavla Trávníčka

Známý představitel pohádkových princů, zvláště pak ze Tří oříšků pro Popelku, Pavel Trávníček, v posledních letech působí jako principál vlastního zájezdového divadla, se kterým jezdí po vlastech českých. Televizní diváci ovšem rádi vzpomínají na moderování populární zpěvácké soutěže DO-RE-MI či na jeho hlas, který propůjčil v nekonečném seriálu M.A.S.H. slavnému americkému herci Alanu Aldovi.

Shodou okolností je už řadu měsíců tento kultovní seriál znovu na obrazovce a před několika dny jsem si všiml, že v nočním vysílání se reprizují i některé díly DOREMI.

Proč získal tento pořad takovou popularitu, že ho i dnes opakují?

Víte, tato zpěvácká soutěž byla tak trochu specifická záležitost a byla postavena na soutěžících, kteří si přišli zazpívat a zasoutěžit v rámci jednoho večera. Nepředcházely jí žádné konkurzy jako je tomu u dnešní současné SUPERSTAR. Je pravda, že někdo tam přišel jen proto, že chtěl vyhrát deset tisíc, ale většina soutěžících se chtěla ukázat v televizi a pobavit sebe i ostatní. Byl to nekonečný zábavný seriál, který jsme se Sabinou Laurinovou dělali opravdu rádi, protože ti lidé byli velmi bezprostřední a uvolnění, i když tak trošku šoumeni. My jsme tam byli od toho, abychom jim trošku pomohli a aby se cítili dobře. Proto jsme je netýrali a neměli jsme na ně ani takové zesměšňující poznámky, jako slýcháme někdy právě v SUPESTAR. Se soutěžícími jsme se snažili být kolegiální, aby získali takový dobrý pocit, že člověk nemusí a není ve všem neomylný.

Setkal jste se ještě někdy s Vaší televizní partnerkou Sabinou Laurinovou?

Před kamerami zatím ne. Sabina byla tou krásnější polovinou naší dvojice a pomáhala vytvořit tu správnou a příjemnou atmosféru, protože uměla nejen výborně moderovat, ale navíc také velmi dobře zpívat. Sebekriticky i po letech připouštím, že pohled na přitažlivou pěknou mladou ženu je vždycky příjemnější než pohled na starého unaveného chlapa.

Co když to některému soutěžícímu moc nejde? Neměli jste chuť z těch neúspěšných udělat „hvězdnou pěchotu“?

Člověk, a televizního diváka nevyjímaje, je od přírody tvor zlomyslný a nebaví ho, pokud někdo ze soutěžících zpívá tak nějak normálně. Ale když se na obrazovce objeví - jak jsme říkali – „exot“, tak se celá rodina svolává k televizoru, aby se podívala na „toho vejtahu, který si o sobě myslí, že zpívá snad jak Gott“. Když se navíc podobný „exot“ před natáčením posílí několika štamprlemi, je na „úspěch“ zaděláno a pokud se navíc pořádně odváže, tak obecenstvo v sále doslova řve smíchy a stejné to bude i u televizoru doma. Ovšem něco jiného je pak permanentně zesměšňovat a ztrapňovat někdy až urážlivými výroky, což dnešní porota často dělá. A to opravdu nebyl náš styl..

Vraťme se ještě na okamžik k seriálu M.A.S.H. I ten si zákal Vaše srdce?

Jak také jinak. Ten seriál byl dobrý sám o sobě a na rozdíl od mnoha jiných nekonečných seriálů měl hlavu i patu, byl dobře napsaný, dobře obsazený a mohu-li se také pochlubit, tak i dobře dabovaný. Pro mne znamenal půldruhého roku natáčení, včetně sobot a nedělí. K tomu mohu ještě poznamenat, že Alan Alda se těžko dabuje. On je totiž velice energický a dokázal ze sebe nepředstavitelně rychle chrlit kaskády slovního humoru. Měl jsem co dělat, abych stíhal mluvit závratným tempem jako on. Navíc to nekonečné koukání do obrazovky pro mne znamenalo zhoršení zraku o půldruhé dioptrie, takže vlastně od té doby nosím brýle. Takže jistě uznáte, že i to je důvod, proč se nedá zapomenout.
Vraťme se však do současnosti. Je pravda, že si chystáte postavit novou chalupu?

Víte, to je trošku jinak. Já, jak víte, mám svou roubenou chaloupku v Krkonoších a nemíním na tom nic měnit. Ovšem, v letošním roce astronomie začaly nějaké „dobré duše“ rozdělovat další parcely na Měsíci a já se stal rovněž čestným majitelem jedné měsíční parcely. Tím pádem jsem se stal sousedem nejen herce Sagvana Tofiho, ale i spisovatele Ondřeje Neffa či zpěváka Ivana Mládka, bývalého amerického prezidenta Jimmy Cartera, zpěváka Micky Jaggera, fotbalisty Ronalda nebo herce Toma Cruise. Musíte sám uznat, že to by byla skutečně vybraná společnost.

Jak je ten pozemek velký? Bude tam dost místa i na zahradu?

Celé tři akry. A jen tak pro zajímavost – k pozemku jsem dostal nejen příslušné papíry a certifikáty, ale dokonce i Galaktický pas, aby nenastaly problémy na hranicích.

Vidíte, ani jsem si neuvědomil, že doprava na Měsíc nebude až tak jednoduchá...

Žádný problém, tedy aspoň v budoucnosti. Letos v létě mi umožnila firma Lindy Vavříkové Allegria, která se specializuje na zážitky, pilotovat dopravní letadlo. Prozatím sice jen na simulátoru, ale zážitek to byl opravdu naprosto autenticky věrný. Není tedy vyloučeno, že až mi některá specializovaná stavební firma postaví na mé parcele vilu, budu na svůj vejmínek ve svém, jak doufám, poklidném stáří, létat nějakým meziplanetárním letadlem sám.

Vladimír Rogl
05. 11. 2009, 10:20


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Článek ještě nebyl hodnocen

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Havel
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.75%

Spíše ano
graf

17.53%

Spíše ne
graf

14.27%

V žádném případě
graf

23.46%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2208
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát