Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 29. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Proč přejmenují Tyršovu ulici?

Slánská městská rada se v květnu zabývala problémem, kterou ze dvou ulic s názvem Tyršova ve městě přejmenovat. Tuto povinnost městu určuje zákon 227/2009, jež nabyl účinnosti od 1.července minulého roku, podle nějž musí obce do určené doby rozhodnout o odstranění duplicitních názvů ulic, náměstí, silnic, parků či mostů, jakož i dalších veřejných prostranství. Ve Slaném jsou dvě ulice stejného jména Tyršova. Jedna přímo ve Slaném, která míří ve směru od plovárny k nádraží, druhá v místní části Kvíček vedoucí kolem místní sokolovny. Tato ulice má dokonce mnohde uveden ještě další název, a to Dr. Miroslava Tyrše, což stojí také na známé mapce Slaného, a to jak přímo v mapové části, tak v Rejstříku ulic města Slaný.

Přestože právě tento název byl také jedním z návrhů jak tedy ulici oficiálně zvanou Tyršova přejmenovat a zákonu by tak patrně bylo učiněno zadost, nestalo se tak. Z návrhů jako například Rudolfa Urbánka, Urbánkova, Františka Durase, Durasova, Běhounkova, Chyského, Bílkova či Dr. Miroslava Tyrše zvítězil na jednání městské rady většinou hlasů název Durasova.

A proč byla přejmenována právě ta Tyršova ve Kvíčku? „Rozhodli jsme pro tuto variantu proto, že se změna názvu dotkne ve Kvíčku méně obyvatel. Zatímco přímo ve Slaném je to asi 60 lidí, ve Kvíčku se změna nepříjemně dotkne adres pro 16 obyvatel,“ řekl k tomu místostarosta Pavel Bartoníček.

Sláva Pilík
03. 07. 2011, 11:02


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Ferdinand
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.22%

Spíše ano
graf

17.60%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3068
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát