Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 25. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Budou ve Slaném podzemní kontejnery?

Před pár měsíci přinesla na jednání městské rady radní Miroslava Kaisrlíková nápad, zdali by po vzoru některých měst bylo také dobré nějakým vhodným způsobem zkultivovat místa pro separovaný odpad. Ta jsou, jak mnozí Slaňáci dobře ví, často ve velmi neutěšeném stavu. V prvotní radní debatě se hovořilo i o tom, že by město mohlo přistoupit k budování podzemních stanovišť, které ani nemohou hyzdit okolí, a manipulace s odpady je pak velmi elegantní a čistá. Ovšem také drahá. V současné době se rada města k nápadu své radní vrátila a jak informoval místostarosta Jaroslav Hložek, jde o celkovou koncepci jak zkrášlit právě místa, kde jsou dosud venku různým způsobem kontejnery na tříděný odpad situovány.

„Navrhujeme dát do příštího rozpočtu nějaké finance na zvelebení míst, kde jsou kontejnery na separovaný odpad. Přemýšlíme také o tom, kde by bylo možné vybudovat podzemní stání pro tyto kontejnery, ale je to poměrně obtížné, protože jak známo, Slaný je hustě protkané nejrůznějšími sítěmi, kabely či potrubími,“ říká Hložek. Jak ale dále říká, je toto řešení skutečně úžasné, o čemž se lze přesvědčit například v městě Písku. „V každém případě chceme, aby se zhruba na 15 místech tento problém nějak řešil. Někde stání dostavět či přesunout jinak, určitě zpevnit povrchy a podobně,“ konkretizoval současné jednání kolem nápadu radní Kaisrlíkové místostarosta Jaroslav Hložek.

Vše je tedy ve fázi příprav a teprve se uvidí, zdali také Slaňáci své kontejnery na separovaný odpad budou mít alespoň někde rafinovaně skryté.

Sláva Pilík
03. 11. 2011, 12:29


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Filip
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát