Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 14. července 2026 Přesný čas: 00:00:00
Katalog míst. firem
Z okolí Slánska

Havárie stála Slaný přes milión korun

Do současné doby nebyl zjištěn viník havárie, při které těsně před vánočními svátky v loňském roce došlo k velkému úniku motorové nafty v Jarpicích u Zlonic. Následně došlo k znečištění Vranského potoka od Jarpic až ke Šlapánicím. Město Slaný jako správní úřad tohoto území muselo zajistit na své náklady sanaci znečištěného toku, kterou po prvotním zásahu Hasičského záchranného sboru prováděla po dalších šest měsíců slánská firma Dekonta. Sanační práce byly ukončeny v květnu tohoto roku a zaplaceno za ně bylo celkem 1 080 407 korun.

Nikdo zatím nezjistil, zdali k úniku došlo při krádeži nafty jednomu jarpickému hospodáři, nebo zdali nafta byla vypuštěna z nádrží záměrně. Naštěstí tato miliónová škoda nemusí postihnout jako neočekávaný výdaj letošní slánský rozpočet. Na podobné havárie totiž vytváří Středočeský kraj povinně ze zákona havarijní fond. Město Slaný tak po projednání v červencovém zastupitelstvu požádalo o úhradu celé, ze svého rozpočtu již uhrazené částky.

Sláva Pilík
07. 09. 2009, 10:34


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Článek ještě nebyl hodnocen

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Karolína
 
NAŠE ANKETA:
Jaká služba, zařízení nebo aktivita vám ve Slaném nejvíce chybí ?

Více restaurací a kaváren
graf

20.77%

Kulturní akce pro dospělé
graf

18.58%

Akce pro děti a mládež
graf

17.49%

Sportovní vyžití
graf

12.02%

Lepší parkování
graf

16.39%

Více zeleně a odpočinkových zón
graf

14.75%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 183
+-
 
OtevřítReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaOtevřít
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát