Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 29. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Stavba roku v kraji je ve Slaném

V letošním roce probíhá v České republice již 20. ročník veřejné neanonymní soutěže Stavba roku 2012. Do této soutěže na začátku září nominuje odborná porota 15 staveb, z nichž pouhých pět může tento prestižní titul bez rozdílu pořadí získat. V rámci této soutěže se konal v březnu a dubnu tohoto roku vůbec první ročník soutěže o titul Stavba roku Středočeského kraje, do které bylo přihlášeno celkem 29 stavebních děl.

Všechny stavby navštívila osobně odborná porota a provedla jejich důkladnou prohlídku, aby mohla rozhodnout o nominaci deseti z nich do finále soutěže. Město Slaný se do soutěže přihlásilo s rekonstrukcí obloukového kamenného mostu s vodním příkopem, který byl součástí původního městského opevnění. Součástí stavby byla rovněž rekonstrukce kanalizace a uložení vodovodu do konstrukce mostu.

Tato složitá rekonstrukce znamenala pro město Slaný vydat nemalé finanční prostředky, stavba se i kvůli archeologickým průzkumům prodražovala, zastupitelstvo města v poslední fázi rekonstrukce „přikleplo“ i další peníze a pokračování původního záměru o další část, jako například repliky bastionu či oslazení průčelí mostku sochou Sv. Antonína Paduánského. Rekonstrukce, jejíž řešení a podobu vymyslel architekt Jaroslav Sýkora z Prahy a pro investora Město Slaný ji realizovala firma POHL cz, a.s., stála několik desítek miliónů korun a na podzim minulého roku byla z podstatné části dokončena. Od září už mohla vozidla znovu od ulice U Brodu jako tomu bylo historicky vždy směřovat do kopce k centru města Slaného.

Jak informovalo vedení slánské radnice v polovině června, první titul Stavby roku Středočeského kraje nakonec odborná porota přidělila právě stavbě ve Vinařického ulici ve Slaném, a to „za kvalitu architektonického a stavebně-technického řešení rekonstrukce v historickém jádru města“. Stavba má tak naději umístit se i v soutěži celorepublikové.

Od června se tedy město Slaný může pyšnit titulem Stavba roku Středočeského kraje a využít této popularity například při svých prezentacích na výstavách, veletrzích či reklamě.

Sláva Pilík
07. 07. 2012, 18:49


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Ferdinand
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.22%

Spíše ano
graf

17.60%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3068
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát