Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 29. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Slánští ředitelé se bát nemusí

S účinnosti od letošního roku vstoupila v platnost novela školského zákona, dle které všem ředitelům škol a školských zařízení, kteří byli k 1. lednu 2012 ve funkci déle než šest let, končí jejich funkční období 31. července 2012. Někteří ředitele ve Slaném se tak budou muset zúčastnit konkurzu, nebude se to ale týkat školských zařízení, jejichž správcem je město Slaný.

Konkurzy se budou týkat středních škol či dalších speciálních škol a odborných učilišť, jejichž správcem je Středočeský kraj. Ten již vyhlásil, že ředitelé, kterým končí funkční období a chtějí se o funkci znovu ucházet, musí podstoupit nový konkurz. „Domnívám se, že takto plošně všude vyhlásit nové konkurzy může být poměrně slušný problém,“ vyjádřil se k věci starosta Slaného a novinářům sdělil mínění městské rady, která se podobně jako kraj zachovat nechce.

„Na nás jako zřizovatele základních škol, mateřských škol a školní jídelny se zákon také vztahuje, ale nutnost konkurzů nepociťujeme,“ vysvětlil názor rady starosta. Aby vše bylo v duchu zákona stačí totiž, aby město přepracovalo stávající smlouvy na dobu neurčitou na dobu určitou šesti let. „Rozhodli jsme se, že nebudeme konkurzy vyhlašovat, protože s řediteli našich školských zařízení jsme spokojeni,“ potvrzuje Ivo Rubík.

Povinnost vyhlásit v uvedeném případě konkurz není zákonem přímo daná, takže po šesti letech funkčního období vlastně stačí, když město ředitele znovu jmenuje a sepíše s ním další šestiletou smlouvu.

Město Slaný tedy nepůjde cestou Středočeského kraje, odkud údajně přišlo již oznámení ředitelům a ředitelkám krajských školských zařízení, že jim končí smlouva a že podléhají výběrovému řízení. Ve Slaném je krajských školských zařízení pět, ostatních, které má pod palcem naopak město, je osm.

Sláva Pilík
08. 03. 2012, 16:03


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Ferdinand
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.22%

Spíše ano
graf

17.60%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3068
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát