Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 29. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Bude na slánském zimáku staročeská restaurace?

Současná restaurace Zimní stadion, která byla postavena v 70. letech minulého století, bude nejméně na tři měsíce zavřená. Na vině je změna nájemce, který vzešel z výběrového řízení. Nová firma, která provozuje také pizzerii v Hemerkově statku, oslovila město s návrhem rekonstrukce zastaralých prostor sešlé restaurace, do níž chce vložit kolem čtyř milionů korun.

Novináře o tomto záměru nového nájemce informoval na své tiskovce starosta města. Podle dostupných informací začala rekonstrukce měsícem březen a v rámci rekonstrukce dojde k velmi podstatné změně. Bude modernizováno sociální zařízení včetně nových obkladů, v prostorách restaurace bude položena nová dlažba. Strop bude obložen dřevěným masivem, stejně tak změny dozná vnitřní vybavení s novými stoly a židlemi z masivu. Firma chce provést také rekonstrukci elektrorozvodů, osvětlení a provést nové ozvučení. Rekonstruovat chce vše, takže i salonek a barové zázemí mají být nové. V kuchyni pak přibude nový konvektomat a nová kuchyňská kamna. Záměrem rekonstrukce je vybudovat stylovou staročeskou restauraci s tradiční českou kuchyní.

Největší položkou má být vzduchotechnika, která je celá desetiletí mimo provoz. Když byla tehdy zbudována, fungovala jen krátce, snad rok, či dva. Byla však tak hlučná, že ji snad právě proto raději nespouštěli. Po dohodě s vedením VSH odsouhlasila městská rada dohodu s novým nájemcem o financování rekonstrukce vzduchotechniky. Pokud náklady přesáhnou milion korun, zavazuje se VSH snížit nájemné na polovinu, tedy na částku 10 tisíc měsíčně po dobu čtyř let. To by znamenalo nižší příjem do rozpočtu VSH ročně o 120 tisíc korun. Pozitivem ale je, že moderní vzduchotechnika samozřejmě zůstane v objektu i po případném ukončení nájemního vztahu. Ten je smluvně zaručen na deset let s opcí na dalších deset let.

S ohledem na rekonstrukci, kvůli které musí být provoz restaurace na několik měsíců zastaven, byly obavy, jak zajistit smluvní akce, které na zimním stadionu probíhají, či probíhat v následujících měsících budou a jejich zabezpečení je podmínkou pronájmu. Firma ale slíbila, že vše zajistí prostřednictvím své restaurace v „Hemerkovně“, kam hosty vždy převeze autobusem.

Nájem všech prostor restaurace se pohybuje na nízké úrovni, cca 20 tisíc korun měsíčně a to právě proto, že provozovatel bývá poněkud omezován podmínkami zajištění služeb pro zimní stadion a blízký fotbalový stadion.

Sláva Pilík
14. 04. 2010, 14:47


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 1. Čtenáři celkem udělili: 1 bodů. Průměrný počet bodů: 1

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Ferdinand
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.22%

Spíše ano
graf

17.60%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3068
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát