Kliknte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 22. srpna 2017 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Rada odmítla žadatele o videoterminál

Další případ projednávání žádosti jednoho slánského podnikatele o možnosti provozovat hernu svědčí o faktu, že městští radní už nechtějí povolovat žádné další herní automaty a jsou vyhraněni odmítavě i proti videoterminálům, jejichž schvalování nemohou zatím ovlivnit.

Na stůl se jim totiž dostala žádost podnikatele z Lázeňské ulice, který chtěl, aby byl zařazen do seznamu těchto zařízení, který je přílohou nedávno nově zpracované vyhlášky města (SL informovaly). Rada města ale jeho žádost k zařazení do seznamu mezi ostatní místa ve městě, kde herny zatím jsou, odmítla.

Případ je zajímavý hlavně tím, že na přímé povolení videoterminálu, o jehož zařazení do seznamu podnikatel požádal, nemá město Slaný žádný vliv. Jak ale vysvětlil starosta města Slaného, o informaci, zdali město má nějakou vyhlášku týkající se této problematiky a zdali se v ní s možností provozovat videoterminál v Lázeňské ulici počítá, překvapivě požádalo Ministerstvo financí ČR, které i přes odpor měst a obcí tato zařízení povoluje samo (herní hrací přístroje povolují přímo obce či města - pozn. autora). „Domnívám se, že ministerstvo již reaguje na odpor starostů měst či obcí, kteří dlouhodobě vyjadřují svůj nesouhlas s tím, že videoterminály povoluje přímo ministerstvo a samosprávné orgány na to nemají vliv ,“ potvrdil Ivo Rubík. Jak dále řekl, město nechce nikde ve městě už žádné herny či videoherny a při plánované každoroční novelizaci předmětné vyhlášky se může stát, že tam, kde budou s hernou nějaké problémy, už pro ni místo v seznamu pro další rok nebude.

Pravdou ovšem je, že konečné rozhodnutí o osudu provozovatelů heren a jejich hracích přístrojů bude vždy až na zastupitelstvu města, které jako jediné o formě i obsahu městských vyhlášek s konečnou platností hlasuje.

Sláva Pilík
16. 01. 2011, 13:14


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Bohuslav
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

46.86%

Spíše ano
graf

17.49%

Spíše ne
graf

15.30%

V žádném případě
graf

20.36%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 732
+-
 
Zprávičky

Pozdeňské šibřinky

28. 02. 2013, 11:28

Ungelt bude pokračovat

17. 09. 2012, 17:00

Stavba roku v kraji je ve Slaném

07. 07. 2012, 18:49

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát