Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 25. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Příjmy z daní nesplnily očekávání

Zastupitelé města Slaného na svém zářijovém jednání projednali také plnění městského rozpočtu za první pololetí. Jak ve své zprávě pro radu města uvádí vedoucí finančního odboru Zita Nová, celková bilance rozpočtového hospodaření vypadá sice zdánlivě bez problémů, jelikož celkové příjmy jsou plněny na více než 50 procent, ale ve skutečnosti sdílené daně, které do rozpočtu města plynou prostřednictvím finančního úřadu plněny nejsou.

Největší propad byl v prvním pololetí roku vykázán u daně z příjmu fyzických osob (OSVČ) a také u daně z příjmu právnických osob a DPH. Naproti tomu jsou vysoce přeplněny nedaňové příjmy (127 %). To ovšem způsobila vyšší vrácená daň z přidané hodnoty za rok 2010, která dosud nebyla do průběhu rozpočtu zapojena. Jde o částku 3,4 mil. korun, kterou vedoucí odboru navrhla raději do rozpočtu nezapojovat a ponechat ji spíše jako rezervu v případě předpokládaného nesplnění daňových příjmů.

Zita Nová také prostřednictvím své zprávy pro radu města upozorňuje na problém, který v rozpočtu vzniká kvůli přijatému překlenovacímu úvěru na uhrazení faktury za modernizaci přístrojového vybavení ve slánské nemocnici (49,651 mil. Kč) z důvodu, že dotace ze strany regionálního programu kvůli středočeským hejtmanem nepodepsané smlouvě zatím nedošla.

Upozornila, že pokud se dotaci díky opožděnému podpisu smlouvy nepodaří získat do konce roku, aby mohlo město uhradit překlenovací úvěr, bude nuceno do vyřešení případu krýt tuto akci řádným investičním úvěrem.

Další překročenou položkou rozpočtu v prvním pololetí je celkové plnění kapitálových výdajů na téměř 59 procent. Toto bylo pro zastupitelstvo vysvětleno odlišností letošního roku, ve kterém již proběhly mnohé akce, které byly rozpracovány již v roce 2010 a jsou tedy, co se týče jejich celkového dokončení a financování, v předstihu.

Poslední informací, kterou ohledně pololetní bilance rozpočtu za rok 2011 zastupitelé obdrželi, byly stavy na účtech města. Základní běžný účet vykazuje částku 32,546 miliónu a běžný účet u Komerční banky věnující se výsledkům vedlejší hospodářské činnosti pak 26,553 miliónu korun.

Sláva Pilík
20. 10. 2011, 17:37


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Filip
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát