Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 29. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Povede z Velvar do Ješína cyklostezka?

Jednou z velmi čerstvých zpráv z Velvar jsou snahy vedení města o to, aby mezi Velvary a místní částí Ješín byla vybudována cyklostezka. Přestože by nenavazovala přímo na žádnou síť cykloturistických stezek, snahy o její vybudování jsou pro město důležité.

„Je pro nás důležité, aby cyklostezka vedla právě do Ješína. Občané této místní části k nám mají velmi omezené spojení. V sobotu či v neděli nejede jediný autobus, ve všední dny sice ano, ale ne vždy tak, jak by lidé potřebovali. Jezdívalo se k nám do Velvar na kole po hlavní silnici 1/16, ovšem nyní by tudy při tak silném provozu jel na kole jen sebevrah,“ připomněla situaci občanů Ješína starostka Velvar Jitka Linhartová.

Cyklostezka, kterou město prosazuje a nahlas říká, že jde vlastně hlavně o novou obslužnou komunikaci mezi oběma místy, je zatím v počátečních úvahách. Velvary nechaly vypracovat studii možných variant řešení a vybrali jednu z nich, která je neschůdnější z hlediska vlastnických vztahů. Trasa by měla hlavně sledovat bývalou polní cestu, kde většina pozemků je ve vlastnictví města Velvary a částečně ve vlastnictví sousední obce, se kterou budou Velvary o cyklostezce jednat.

„Letos bychom chtěli připravit a financovat projekt a poté záleží na novém zastupitelstvu, které vzejde z podzimních voleb, zdali projekt cyklostezky do Ješína podpoří,“ upřesnila Jitka Linhartová.

Sláva Pilík
21. 07. 2010, 15:57


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Ferdinand
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát