Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 29. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Ať všichni platí, řeklo zastupitelstvo!

Poslední pracovní jednání Zastupitelstva města Slaného ještě před říjnovými komunálními volbami schválilo, jak jsme avizovali ve Slánských listech č.19, dvě nové obecně závazné vyhlášky města. Důvodem bylo získat větší vliv na oblast výherních hracích přístrojů a jiných výherních technických zařízení.

Vyhláška 1/2010 o určení míst pro provozování hracích přístrojů na území města Slaného, kterou zpracoval tajemník městského úřadu Petr Kolačkovský, vychází ze současného stavu a v podstatě umožňuje umístění výherních hracích přístrojů (VHP) pouze tam, kde jsou nyní. Záměrem nové vyhlášky, která obsahuje adresnou přílohu míst, kde herny jsou, je získání regulačního nástroje směřujícího spíše k omezování této činnosti ve městě.

Z přílohy vyhlášky se dozvíme, že ve městě Slaném je 23 heren, v některých ulicích je jich i více než jedna, v Pražské ulici jsou například tři. Nezastíraným záměrem současných zastupitelů je omezit počet míst, kde VHP do budoucna budou, i když vždy bude záležet na rozhodnutí zastupitelstva. Tedy v dalším roce toho nového, které vzejde z blížících se voleb. Stačí totiž změnit uvedenou vyhlášku, zvláště její přílohu s místy, kde herny jsou povoleny a povolovací řízení této činnosti, které provádí město, se musí vyhlášky držet.

Další vyhláškou, kterou zastupitelstvo hlavně kvůli zvýšení svého vlivu na provozovatele hracích přístrojů schválilo, je vyhláška 2/2010 o místních poplatcích. Tu samozřejmě město mělo, ale kvůli tomu, aby mohlo zpoplatnit také (za VHP se platí) provoz jiných technických herních zařízení (VTZ), jak mu to mimochodem umožnil zákon již v roce 1990, k tomuto kroku přistoupilo. Z přílohy této vyhlášky lze vyčíst, že míst, kde je buď VHP, či aspoň terminál či VTZ je ve Slaném dokonce dvacet devět. Terminálů je v nich méně, zato výherních hracích přístrojů je celkem 107. Poplatek za videoterminály je schválen na čtvrtletí, povinnost první platby je určena od 1. října. Za stávajícího stavu počtu VHP se předpokládá roční příjem města z těchto poplatků ve výši 2,140 mil. korun, z terminálů či jiných VTZ je to částka 1,340 mil. Kč.

Sláva Pilík
22. 10. 2010, 09:06


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Ferdinand
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.22%

Spíše ano
graf

17.60%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3068
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát