Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 25. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Ve Slaném bude letos modernizována plovárna a rekonstruována školní jídelna

Kliknutím zvětšit
Dne 5. ledna byla slavnostně otevřena nová multifunkční stavba - Sportovní hala Háje. Pohled na tribunu pro cca 250 návštěvníků. Foto Libor Pošta

Vedení města Slaný v loňském roce realizovalo řadu významných projektů. Nejen o tom, o jaké projekty se jednalo a které investiční akce byly zařazeny do rozpočtu na letošní rok, jsem hovořil se starostou Slaného Martinem Hrabánkem.

- Můžete, pane starosto, občanům města připomenout nejvýznamnější investiční akce, realizované v minulém roce?

Za nejvýznamnější akci loňského roku považuji výstavbu multifunkční Sportovní haly Háje za více než 128 milionů Kč, kterou se podařilo slavnostně otevřít na začátku tohoto roku. Také nesmím opomenout vestavbu nových učeben do půdního prostoru 2. ZŠ Komenského, kdy by měly vzniknout 4 odborné učebny pro přírodní vědy, cizí jazyky, informatiku a polytechniku. Důležité považuji také investice do infrastruktury, kdy jsme zavedli vodovod do místní části Lotouš a kanalizaci do Želevčice. Povedlo se také pokračovat v revitalizaci parku Kumpánova zahrada, za což jsme obdrželi titul v celostátní soutěži památka roku. Podařilo se také dokončit proměnu sídliště Na Dolíkách, kdy jsme jako poslední etapu s přispěním dotace zmodernizovali náměstíčko, tzv. Piazzettu. Velmi důležitou investicí bylo spolufinancování přístrojového vybavení, kdy naše nemocnice získala dotaci například na pořízení magnetické rezonance.

- Jaké významné projekty by se měly realizovat v tomto roce, a v jaké fázi se teď nacházejí?

V brzké době nás čeká zahájení revitalizace Soukenické ulice, jedné z ulic lemující historické jádro města. Dojde k předláždění celé ulice a dále k opravě vodovodů a kanalizace, které jsou nejstarší ve městě a ve špatném stavu.

Další významnou akcí je modernizace plovárny, kdy dojde k celkově rekonstrukci. Bude vybudováno brouzdaliště s různými dětskými prvky, velký bazén a též tobogán a skluzavka. Chybět nebude ani nově vybudované zázemí pro bazénovou technologii, plavčíky, obsluhu a samozřejmě návštěvníky. Plovárna by se měla otevřít snad v průběhu letní sezóny.

V letošním roce, ke konci června, také zahájíme rozsáhlou rekonstrukci školní jídelny, která poskytuje stravování pro děti ze škol a domov seniorů. Tato rekonstrukce bude velmi náročná, neboť musíme současně zajistit náhradní stravování. Přestože to vypadá jednoduše, jedná se o velmi nejen logisticky složitou akci. I z tohoto důvodu jsme si vyzkoušeli vaření „nanečisto“ ve 3. ZŠ a poté výdej v jídelně. Tento zkušební provoz sloužil k ověření, že lze uvařit obědy v jiné školní jídelně a také jsme pečlivě zapisovali, co musíme ještě zlepšit. Náklady na rekonstrukci jsou cca 100 mil. Kč a stavební práce budou probíhat od června do konce srpna 2025.

- Dne 5. ledna byla ve Slaném, Na Háji, slavnostně otevřena nová sportovní hala. Co to znamená pro Slaný?

Pro Slaňáky to znamená další možnost, kde sportovat. Zejména pro futsalisty, florbalisty, ale i basketbalisty jsou prostory naprosto dostačující a navíc, hřiště splňují i parametry pro různá mezinárodní utkání. Poprvé máme také ve Slaném pro halové sporty diváckou tribunu pro 250 sedících diváků. Nesmím opomenout, že sportovní hala je využívána dětmi z 1. ZŠ Háje, které tam budou trávit hodiny tělesné výchovy. Pro školu, která měla doposud jen dvě malé tělocvičny, to znamená posun v kvalitě podmínek pro výuku.

- Jak se o novou sportovní halu budou „dělit“ slánské školy, sportovní kluby a nejen slánská veřejnost?

Halu si může pronajmout každý v rezervačním systému na vlastních webových stránkách hala-slany.cz. Samozřejmě existuje možnost pronájmu pouze i části hřiště. Jak jsem uvedl výše, ze škol si ji nejvíce „užije“ základní škola Háje, která tam bude mít výuku tělesné výchovy.

- Urbanistická soutěž, z níž vzejde vítězný architektonický návrh na podobu nové čtvrti v lokalitě Na Dolíkách, ve Slaném, dospěla do svého finále. V něm se střetnou dvě konsorcia – Bauchplan s ateliérem Taktiky a Cityförster + atelier gram s.r.o. Jakým způsobem bude určen vítěz této urbanistické soutěže?

Vítěz vzejde na základě doplnění a zapracování připomínek odborné poroty, které byly předány oběma architektonickým ateliérům. Následné proběhne prezentace upravených studií a diskuze s odborníky a představiteli města.

Libor Pošta
01. 02. 2024, 07:21


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Filip
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát