Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 21. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Od šestého dubna může ve Slaném kolabovat doprava

Kliknutím zvětšit
Kamiony ani další vozidla měsíc Kvící neprojedou. V těchto místech bude končit slepá od Slaného. Foto Sláva Pilík

V souvislosti s právě probíhající nutnou výstavbou kanalizace ve Slaném-Kvíčku dojde od šestého dubna k dopravní uzávěře na jednom z hlavních tahů městem Slaný od Kladna do města či směrem na Velvary. Jde o část ulice Smečenská, která bude kvůli kanalizačním stavebním pracím v jednom úseku zcela uzavřena.

Uzavřeným úsekem bude část výpadovky ulice Smečenská směrem od křižovatky „Na Čubě“ poblíž rychlostní komunikace R7, která obchází Slaný ve směru Praha-Louny. Konec úseku je na úrovni sokolovny ve Slaném-Kvíčku, kde je již kanalizace hotová.

Práce na kanalizaci probíhaly zatím bez vlivu na nějaké větší dopravní omezení mimo hlavní silnici. Po vybudování kanalizačního řadu ve slánské čtvrti Kvíček ale již bylo nutno přejít na výstavbu ve Smečenské, aby bylo možno napojit na kanalizaci také tuto část města. Dopravní omezení skutečně citelně město zasáhne, protože právě směrem ze Slaného na Kladno, tedy Smečenskou, jde o jediný možný přímý směr.

Jak sdělil starosta města Ivo Rubík, uzávěra se nedotkne tolik autobusové a osobní dopravy směřující od Kladna, která může využít nepříliš dlouhé objízdné trasy přes část rychlostní komunikace R7, aby pak řidiči pokračovali ulici Dukelských hrdinů (směr od Mšece) do města. Autobusy by měly zastavovat nejdříve na okraji města „Na Čubě“, pak u slánské sokolovny v Třebízského ulici, poté v Šultysově ulici na tamní autobusové zastávce, aby pak dojely na autobusové nádraží v Ouvalové ulici.

Horší situace nastane pro kamiony, a to i proto, že již nyní, kdy dopravní uzávěra žádná není, je část města na spojnici příjezdu Lázeňskou ulicí od Velvar a Pražskou do Prahy v některých denních hodinách enormně zatížena. V době uzávěry se budou muset všechny nákladní vozy, tedy také ty od Kladna, vejít na jedinou příjezdovou i výjezdovou silnici v ulici Pražská ve směru k rychlostní komunikaci R7 u Knovíze.

Dopravní uzávěra má trvat od 6. dubna do 6. května a starosta doufá, že stavba kanalizace ve Smečenské, která je toho příčinou, bude pokračovat tak dobře, aby se termín podařilo zkrátit. „Očekáváme, že v některých hodinách bude doprava v místě kruhového objezdu na Pražské ulici kolabovat,“potvrdil starosta města s tím, že jiné řešení není možné. Snad jen to, že někteří řidiči se městu Slaný raději pokusí v této době vyhnout.

Sláva Pilík
30. 03. 2010, 11:20


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 3. Čtenáři celkem udělili: 14 bodů. Průměrný počet bodů: 4.67

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Magdaléna
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát