Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 20. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Úplavicí bylo na Slánsku nakaženo již pět lidí

Kliknutím zvětšit
Objekt bývalého zemědělského stavení, v Beřovicích - Bakově, je rájem pro bacily úplavice. Foto Libor Pošta

Vysoce nakažlivé onemocnění, které je dnes poměrně vzácné, ale kdysi běžně „doprovázelo“ vojenská tažení a hlavně v zajateckých táborech byly těžké průjmy vojáků na denním pořádku, se na přelomu srpna září tohoto roku vyskytlo na Slánsku.

Bacil úplavice našel velmi vhodné prostředí ke svému množení především v objektu bývalého zemědělského stavení v Beřovicích - Bakově, kde pobývá kolem 40 nepřizpůsobivých občanů, ale jejich počet se den ode dne výrazně mění, a panují zde otřesné hygienické podmínky. O čemž jsem se mohl počátkem září na vlastní oči přesvědčit.

Na Krajské hygienické stanici, územním pracovišti Kladno, mně bylo sděleno, že v posledním prázdninovém týdnu propuklo toto onemocnění, se všemi typickými příznaky - vysokými horečkami, bolestmi břicha a vodnatými průjmy, u tříletého chlapce ze Slaného. Protože toto onemocnění je velmi nakažlivé a rychle se šíří, začali pracovníci KHS v Kladně okamžitě konat, a zaměřili se na osoby, s kterými přichází rodina postiženého chlapce často do styku. Z laboratorních výsledků, především z rozborů stolice, vyšlo začátkem září najevo, že úplavicí jsou nakaženy další dvě osoby, i když klasické příznaky nemoci se u nich v té době ještě neprojevily. V druhém zářijovém týdnu byla úplavice zjištěna i u matky tříletého chlapce, a po týdnu u dalšího šestiletého dítěte.

Aby se předešlo dalšímu šíření nemoci, nakažení lidé byli převezeni do izolace, konkrétně do pražské nemocnice Na Bulovce, na Kliniku infekčních, parazitárních a tropických nemocí. I na základě tohoto opatření pracovníci KHS vylučují, že by na Slánsku mohla propuknout epidemie.

Libor Pošta
01. 10. 2013, 17:08


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Vítězslav
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát