Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 21. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Na slánské radnici se nic nemění, jede se dál ve starém složení, ODS bude mít v městské radě dokonce většinu!

Kliknutím zvětšit
V této budově se měnit křesla nebudou. Foto Libor Pošta

Konečně je známo, kdo s největší pravděpodobností obsadí hlavní pozice ve vedení města Slaného a jaké bude složení městské rady. Na rozdělení těchto pozic se včera shodla ve volbách vítězná ODS s ostatními koaličními partnery, kterými byli z voleb vzešlí čtyři zastupitelé za uskupení TOP 09/SNK Volba pro Slaný, dva zastupitelé ve volbách kandidující za USZ či rovněž dva zastupitelé, kteří byli zvoleni z kandidátky SNK/KDU-ČSL.

Podle prohlášení, na kterém se tito partneři dohodli s konečnou platností v neděli 31. října, budou hlasováním podporovat na místo starosty města znovu Ivo Rubíka, jako první místostarosta by měl být navržen a zvolen Pavel Bartoníček a druhým místostarostou by měl být stejně jako doposud Jaroslav Hložek. Jak pro Slánské listy potvrdil současný starosta Ivo Rubík, při jednáních byla nabízena i jiná varianta rozdělení míst ve vedení města. Nabídku na post místostarostky totiž obdržela Miroslava Kaisrlíková, jež kandidovala za Unii pro sport a zdraví. Současná ředitelka DDM Ostrov Miroslava Kaisrlíková ale nakonec nabídku nepřijala právě s ohledem na budoucnost organizace, kterou vede. „Ostrov v současné době čeká osudová změna, na kterou jsem se svými kolegy a hlavně s veřejností čekala řadu let. Chtěla bych být u toho,“ řekla pro Slánské listy Miroslava Kaisrlíková.

Koaliční partneři se nakonec dohodli tak, že vedení města zůstane beze změny. V městské radě by ale měla vládnout ODS, a to i přesto, že v letošních volbách získala o tři mandáty méně než v těch minulých. Členů rady za ODS má být pět, což je polovina všech jejích zastupitelů. V dosluhující radě za ODS jsou jen čtyři, přestože v minulých volbách získala tato strana plných třináct mandátů.

Dohodnuté složení městské rady ale podle Rubíka prý odpovídá volebním výsledkům. Do rady města by tak měli zasednout za ODS starosta Ivo Rubík, dále Martin Hrabánek, Zbyněk Frolík, místostarosta Pavel Bartoníček a Svatopluk Šváb. Pro ostatní strany koalice zbyly místa jen čtyři - za TOP 09 bude v radě Libor Dobner, za Volbu pro Slaný místostarosta Jaroslav Hložek, dále Bohumil Vašek (kandidoval za SNK a KDU) a za USZ Miroslava Kaisrlíková.

Ustavující zasedání nového zastupitelstva města Slaného se koná v pondělí 8. listopadu od 16 hodin v Městském centru Grand a na rozdíl od zasedání v roce 2006 by se mohlo volit veřejně, tedy tzv. aklamací. To chce navrhnout ODS a dá se tedy předpokládat, že osmnáct koaličních hlasů tuto formu hlasování v sedmadvacetičlenném zastupitelstvu prosadí.

Sláva Pilík
01. 11. 2010, 13:13


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Magdaléna
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát