Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 21. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Záhadný prášek vyhnal obyvatele ubytovny "Mexiko"

Kliknutím zvětšit
Z tohoto domu museli všichni ven do tmy téměř na dvě hodiny. Foto Sláva Pilík

Zděšení, strach i beznaděj se rozhostily v hlavách obyvatelů ve městě nepříliš populární městské ubytovny „Mexiko“ v neděli 31. října v osm hodin večer. V obou vchodech objektu, na všech společných chodbách, podlahách i schodech se totiž zčistajasna objevil páchnoucí bílý prášek. V obavách o své zdraví i zdraví dětí zavolali lidé hasiče.

Poplach zvedl do pohotovosti také další složky, tedy policii a rovněž městské strážníky. Na místo nebezpečí do Ouvalové ulice se vydali hasiči ze slánské profesionální jednotky. Jelikož se v prvních chvílích nevědělo, o jakou chemikálii v ubytovně jde, bylo jako první opatření urychleně přistoupeno k evakuaci všech lidí v objektu ubytovny. Na nedávno nově zrekonstruované asfaltové silnici před na pohled hrůzostrašným „Mexikem“ se tak naráz objevilo 42 osob včetně malých dětí. Podle slov některých z nich byli na ulici téměř dvě hodiny. „Ten prášek smrděl a byl tady všude po chodbě i v patře,“ potvrdila pro Slánské listy paní Kukurová, jedna z obyvatelek přízemního bytu v ubytovně. Její sousedka z protějšího bytu byla v té době pryč, ale přesto rozhorleně do našeho diktafonu pronáší, že kdyby se jí dostal pachatel do rukou, tak by to pro něj špatně skončilo. Přitom prsty ukazuje, že vrstva páchnoucího prášku byla i deset centimetrů.

Během evakuace byl celé místo uzavřeno Policií ČR, prostor obehnán policejní páskou a nikdo nebyl do prokázání o jakou látku jde vpuštěn dovnitř. Hasiči zavolali na pomoc kolegy z Chemické laboratoře Kamenice a chemický rozbor odebraného vzorku následně ukázal, že se jednalo o síran amonný. Tedy o stejný prostředek, který se používá jako náplň do práškového hasícího přístroje. Poplach i evakuace lidí tak mohla být ve 21.50 hodin zrušena a lidé se mohli vrátit do svých bytů. Jak potvrdila paní Kukurová, lidé pak svépomocí zhruba pěticentimetrovou vrstvu prášku uklízeli ještě druhý den.

Otázkou nyní je, kdo je pachatelem, který tak velké množství páchnoucího prášku dokázal v nutně krátké době nastříkat všude v chodbách i na všech podlažích obou vchodů. Mluví se také o klukovině dětí bydlících v ubytovně, ale to přece jen není příliš pravděpodobné. Jak jsem si všiml při návštěvě tohoto zařízení, nejsou v ubytovně po stěnách žádné hasící přístroje, ani držáky na ně. Možnost rychlé vlastní pomoci při likvidaci případného požáru je tak částečně zajištěna jen v prvním ze vchodů, kde jsou schrány s hydranty a napojením vody.

Podle všeho to vypadá na plánovanou akci, jak obyvatelům ubytovny, která je trnem v očích některých z radikálních Slaňáků, znepříjemnit život. To se podařilo, ale případ vyšetřuje Policie ČR a viníkům incidentu, kvůli kterému měli poplach složky integrovaného záchranného systému, může hrozit citelný trest.

Sláva Pilík
01. 12. 2010, 15:35


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Magdaléna
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát