Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 21. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Kreibichova ulice bude hotova nejpozději do konce roku

Kliknutím zvětšit
Kreibichova ulice ve Slaném. Foto Libor Pošta

O více než dva milióny korun byl navýšen rozpočet rekonstrukce Kreibichovy ulice ve Slaném. Tato rekonstrukce je jednou ze dvou priorit tohoto typu v letošní rozpočtu (s druhou nákladnou rekonstrukcí počítá rozpočet v ulici Pod Horou), ale odhady nákladů byly při sestavování rozpočtu v září minulého roku nepřesné. Proto musela rada města požádat červencové zastupitelstvo o navýšení peněz.

Tato potřeba vyšla z výběrového řízení, v němž město vybralo ze třech nabídek nejlevnější, a to nabídku slánského Slavosu ve výši 6,9 miliónů korun (z toho na vlastní komunikaci 3,3 mil., na veřejné osvětlení přes 180 tisíc a na kanalizaci více než 3,4 mil. korun). Další firmy nabídly téměř shodně cenu o asi 400 tisíc vyšší.

Proč došlo k tak výrazně odlišnému odhadu nákladů? Jde o jednu z nejstarších částí města, kde zvláště kanalizace je za zenitem své životnosti, navíc mnohde je provedena často prapodivným způsobem, což se ukázalo například při nedávné rekonstrukci blízké ulice Vepřkovy. Když zde byl odhalen kanalizační řad, ukázalo se, proč vlastně voda tak často tekla do některých sklepů okénky poblíž chodníků. Kanalizace byla totiž napojována nepřirozeně a docházelo k tomu, že při větších nebo přívalových deštích protisměrné napojení nestačilo vodu pobírat a ta se vracela potrubím zpět i proto, že spád rour byl velice malý. Jelikož zastupitelstvo bez větších výhrad rozpočtovou změnu o navýšení investice téměř třetinově schválilo, v srpnu mělo být převzato staveniště a odbor správy majetku dostal za úkol zajistit, aby celá rekonstrukce byla provedena do konce tohoto roku. Částka je tedy o hodně vyšší právě kvůli složitosti stavby. Jelikož je město plátcem daně, bude moci žádat o vrácení DPH ve výši 576 tisíc korun.

Kromě Kreibichovy ulice, která je na řadě nyní, byly již provedeny v této části města v minulém období rekonstrukce v ulicích Balasova, Wilsonova a ve zmíněné Vepřkově.

Sláva Pilík
02. 09. 2009, 09:46


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Článek ještě nebyl hodnocen

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Magdaléna
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát