Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 20. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Nový školní pavilon bude ve Smečně dokončen v květnu příštího roku

Kliknutím zvětšit
Železobetonový skelet stavby je již téměř dokončen. Foto Libor Pošta

Stavba nového školního pavilonu ve Smečně, který ze západní strany uzavře velmi pěkný školní areál, je zatím největším počinem, či projektem stávající smečenské starostky Pavly Štrobachové. Nejen o tom, co stavbě předcházelo a jak tento projekt vnímají lidé ze Smečna, jsem hovořil právě s ní.

- V únoru tohoto roku byla ve Smečně zahájena stavba nového školního pavilonu. Jak z Vašeho pohledu probíhá?

Máme kvalitní projekt a všichni, kdo se na stavbě podílejí, odvádějí dobrou práci. Zatím všechno probíhá podle plánu, firmy plní časový harmonogram a na kontrolních dnech nemusíme řešit žádné závažné problémy. Jediným stínem je krádež materiálu a projev vandalství, což ale nijak neovlivnilo průběh stavby. Spíš nás to mrzí.

- Jaké jsou nyní Vaše pocity, když si promítnete vše, co stavbě předcházelo?

Na hodnocení je ještě brzy, spokojená budu, až stavbu předáme do užívání dětem. Zatím jsem opatrně optimistická. Příprava byla poněkud komplikovaná, bohužel, naše zákony, zejména stavební, investorům situaci spíše komplikují, než aby nám pomáhaly. Není to dobrý zákon a potom ještě stačí, když se začne někdo odvolávat, jako se to stalo v našem případě a zahájení stavby se oddaluje o měsíce či roky.

- Jak stavbu vnímají smečenští občané?

Někteří smečenští občané pravidelně stavbu monitorují, těší se z každého pokroku a dělají takový ,,amatérský stavební dozor“. Jsme za to rádi, je vidět, že je zajímá nejen samotná stavba, ale i to, kam jdou investované prostředky. Na veřejném zasedání jsem nabízela organizovanou prohlídku stavby, uvidíme, kdo nabídku využije. Od začátku školního roku na stavbu budou znovu docházet žáci školy, zde se seznamují s postupy prací a náplní činnosti jednotlivých profesí. Tento postup se nám osvědčil již při stavbě tělocvičny.

- Vaším hlavním motivem pro realizaci tohoto projektu byla zcela nová, moderní kuchyně, umístěná ve školním areálu. Čím vším bude disponovat, jak bude vybavena?

To, že samotné vybavení kuchyně bude stát kolem 6 milionů korun, svědčí o tom, že kuchyň bude vybavena nejmodernější technikou a pomůckami, které splňují přísné požadavky a normy na vybavení. Věříme, že budou spokojeny zejména kuchařky, které zde budou pracovat.

- Předpokládám, že o stravování v této kuchyni má zájem i řada zájemců z řad smečenské veřejnosti. Budete je moci uspokojit?

Při přípravě projektu jsme mysleli také na to, aby služeb kuchyně mohli využívat naši občané. Kapacita kuchyně umožní stravování a dovoz jídel nejen seniorům, ale i dalším zájemcům. Bude možné, zde uspořádat i školení či jinou akci, stravování bude zajištěno, stejně tak v případě sportovního dne v sousední hale.

- V přístavbě školy vzniknou čtyři nové učebny. Jak a kým budou využívány?

Vzhledem k tomu, že první třídy máme v jiné budově školy, tak právě ty se přesunou do nových učeben. Ucelený školní areál bude mít třídy 1-9. Tyto děti budou mít samostatný vchod i šatny. Učitelé získají novou sborovnu.

Posléze jsem přímo na staveništi oslovil stavbyvedoucího společnosti METALL QUATRO, s.r.o., Jiřího Jaroše (60):

V jaké stavební fázi se nyní nachází přístavba školní budovy ve Smečně?

Nyní, na konci prázdnin, je to hrubá rozpracovaná stavba. Byly dokončeny montáže betonových konstrukcí a teď na stavbu nastoupí další pracovníci či řemeslníci na montáže elektrorozvodů, topení a rozvodů zdravotní techniky.

Pro každou stavbu je zásadní, zda probíhá dle stanoveného harmonogramu prací a zda není překračován její rozpočet. Jak si v těchto ohledech vedete na této stavbě?

Zatím postupujeme přesně podle stanoveného harmonogramu prací, a co se týče rozpočtu stavby, o nějakých vícenákladech nemůže být řeč.

S jakými problémy jste se na stavbě doposud potýkali?

Výstavba nového školního areálu ve Smečně probíhá bez větších problémů. Hlavně proto, že projekt byl velmi dobře zpracován a že na naše subdodavatele se můžeme plně spolehnout. Takže mohu říci, že pracujeme na jednom ze vzorových projektů.

Jako stavbyvedoucí jste pracoval na řadě jiných, možná i podobných projektů. Kam byste zařadil ten smečenský?

No, hodně vysoko. Jde o krásnou, moderní stavbu.

Uvedl jste, že je dokončena montáž betonových konstrukcí. Jaké množství betonu k tomu bylo zapotřebí?

Kolem 500 m3. Ale co se týče konečné podoby, tak beton prakticky neuvidíte, protože stavba bude obložena dřevem a cembritovými deskami.

Kdy by měla být tato stavba dokončena a předána městu?

V květnu příštího roku bude dokončena a na začátku příštího školního roku uvedena do provozu.

Děkuji za informace.

Libor Pošta
27. 08. 2019, 18:29


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Vítězslav
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát