Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 24. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Italská cukrárna „Londa“ zve na výtečnou zmrzlinu

Kliknutím zvětšit
Paní Ilona Trnobranská s dcerou Sabrinou Škornovou rozmazlují zákazníky všemi možnými sladkostmi. Foto Libor Pošta

Dům čp. 109 na slánské „Londě“ nemůže nikdo přehlédnout. Jeho nový kabát svítí již z dáli a u otevřeného okénka v přízemí je často k vidění, zvláště v parných letních měsících, hlouček nedočkavců, třesoucích se na skvělou točenou zmrzlinu.

Rodinná firma paní Ilony Trnobranské zde provozuje prodejnu potravin, dřívější pečivárnu, a šestým rokem také Italskou cukrárnu „Londa“, o kterou pečuje dcera, Sabrina Škornová, a pilně ji zásobuje syn, Michal Kejla. Pro vyznavače sladkých pochoutek je to pravý ráj, poskytující jim nepřeberné množství dortíků, pohárů a dalších cukrářských pochutin, které mohou konzumovat v příjemném interiéru, vystavěném ve stylu pravých italských cukráren. Po zásadní rekonstrukci těchto prostor se také výrazně zvětšila plocha cukrárny, a tak její návštěvníci se již nemusí obávat, že by svou pochutinu konzumovali ve stoje.

O tom, že hlavní cukrářská sezóna je již na spadnutí, není sebemenších pochyb. Jak jsou tedy v Italské cukrárně „Londa“ připraveni na tento vrchol a co připravují pro své návštěvníky? Nejen na to jsem se zeptal paní Ilony Trnobranské a její dcery, Sabriny Škornové:

- Po vstupu do Vaší cukrárny je na první pohled zřejmé, že se výrazně změnil její interiér…

Ano, na základě stále se zvyšujícího zájmu o naše cukrářské výrobky jsme přistoupili k rozšíření prostor cukrárny a návštěvníkům tak nabídli další místa k příjemnému posezení. Nyní máme asi 25 míst k sezení, ale i tak máme někdy „plný dům“. Letní zahrádka, kterou chceme postavit, jakmile to dovolí počasí, to ale jistí.

- Vaše dortíky, poháry a další cukrářské výrobky jsou ve Slaném vyhlášené. Čím to, že jsou tak dobré?

Italské zákusky, kterých nabízíme kolem třiceti druhů, vyrábíme 7 dní v týdnu v naší výrobně, a to podle originálních italských receptur. Takže našim zákazníkům je podáváme v té nejvyšší kvalitě a vždy čerstvé. Nabízíme i celé dorty, které zhotovujeme na požádání i do 1 hodiny po objednávce, a maximálně do druhého dne. Nabízíme i klasické dorty, jako větrníky, věnečky, laskonky, punče, špičky, kremrole, atd.

- Ale jen u italských zákusků a dortíků Váš sortiment cukrářských výrobků určitě nekončí…

Samozřejmě, že vedle točené zmrzliny si u nás můžete koupit i kopečkovou, a to 16 druhů, dále nabízíme velký výběr pohárů, které si návštěvníci mohou vzít i s sebou, jogurtové saláty, domácí jablečný závin, chlebíčky a další pochoutky.

- K dobrému zákusku patří i dobrá káva…

Ano, k zákuskům či dortíkům můžeme našim zákazníkům nabídnout, mimo jiných teplých nápojů, i dobrou kávu. V současné době u nás probíhá akce na zrnkovou kávu Alfredo, a to „9 + 1 zdarma“. Její platnost jsme prodloužili až do konce dubna.

- Bez investic do nových technologií si vysokou laťku nemůže udržet asi žádný podnikatel, a to ani prodejce cukrářských výrobků…

Ano, stále investujeme nemalé prostředky do technologií, abychom našim zákazníkům mohli nabídnout jak jazyku, tak i nosu a oku lahodící cukrářské výrobky, především dortíky a poháry. A protože chceme ve Slaném nabízet i jednu z nejlepších točených zmrzlin, rozhodli jsme se pro zakoupení nového italského stroje. Takže od dubna, asi od Velikonoc, si naši zákazníci mohou pochutnat na zmrzlině, především vanilkové a čokoládové, ještě lahodnější chuti. Jako novinku budeme nabízet dřeňovou ovocnou zmrzlinu z čerstvého ovoce. A tak věříme, že naše „okénko“ „Na Londě“ bude hodně silným magnetem pro zmlsané kolemjdoucí.

- Doslechl jsem se, že chcete renovovat i Vaší vedlejší prodejnu potravin?

Ano, rozhodli jsme se, že přikročíme k zásadní proměně interiéru i v naší prodejně potravin. Bude zde nová podlaha, dále rozšíříme výlohu a prodejnu vybavíme novým, skladnějším nábytkem. Našim zákazníkům budeme tak moci nabízet větší sortiment potravinářského zboží a lahůdek v příjemném prostředí, které již bude odpovídat přísným evropským normám.

- Říká se, že jste jedním z nejlepších slánských prodejců potravin, co se týče aranžování dárkových balíčků a košů…

Aranžováním dárkových balíčků s průhlednou fólií a dárkových košů – podle přání našich zákazníků, se zabýváme již od samotného otevření naší prodejny, a pravdou je, že jistý věhlas jsme si v tomto ohledu ve Slaném již vydobyli.

- Zaslechl jsem, že chcete „Londu“ udržet při životě i po 17. hodině, kdy většina prodejců už má zavřeno…

Ano, od dubna budeme mít otevřeno minimálně do 18. hodiny, a když se sejde více návštěvníků, tak i déle. Jinak otevřeno máme již v 7 hodin.

- Co byste závěrem našeho povídání vzkázala Vašim zákazníkům?

Já bych v první řadě chtěla něco vzkázat představitelům města Slaného, respektive bych jim chtěla poděkovat za příspěvek na opravu našeho domu. Našim zákazníkům děkuji za jejich dosavadní přízeň a přeji jim, aby každá návštěva naší cukrárny byla pro ně co nejsladší.

A možná, že již brzy potěšíme nové zákazníky v jiném regionu, než ve Slaném a okolí…

Libor Pošta
03. 04. 2010, 16:17


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 6. Čtenáři celkem udělili: 30 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Jakub
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.05%

Spíše ano
graf

17.76%

Spíše ne
graf

15.30%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3131
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát