Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 21. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Petr Bendl již rok jezdí na koni Hektorovi

foto
Petr Bendl se svým koněm Hektorem. Foto Vladimír Rogl

V čele jezdeckého průvodu o Husitských slavnostech ve Slaném jsme v minulých letech mohli vedle slánského starosty pravidelně vídat  i tehdejšího hejtmana Středočeského kraje Petra Bendla.

Shodou okolností jsem třetí říjnovou sobotu potkal Petra Bendla v Drchkově před zahájením letošní Hubertovy jízdy.  Byl oblečen ve stylovém jezdeckém obleku a uklidňoval svého koně Hektora. Neodolal jsem, abych mu nepoložil pár otázek.

Co Vás přivádí na Slánsko?

Abych pravdu řekl, tak koně.  Nehledě k tomu, že mám k tomuto regionu doslova srdeční vztah právě přes koně, protože jsem byl tak trochu u toho, když se jednalo o vybudování prvních koňských stezek právě zde. To bylo někdy před třemi lety. Právě tady jsem potkal starostu Královic Luďka Šofra i ostatní nadšence, kteří mají v sobě určitý entusiasmus a kteří svým nadšením dovedou strhnout  i ostatní.

Projel jste si někdy tyto stezky?

Některé ano, ale všechny zdaleka ne, protože všechny v celém kraji dnes už měří okolo sedmi set kilometrů a to je pořádná porce i pro daleko zkušenějšího jezdce, než jsem já. 

Jak dlouho pěstujete jezdectví?

Když se tak vezme,  tak vlastně teprve rok, ale zato intenzivně.  Dřív jsem sice občas na koni sedával taky, ale bylo to vždy na vypůjčeném koni. Kdežto Hektor patří jen mně.

Co říkáte dnešní jezdecké akci?

Přiznám se, že na Hubertu jsem poprvé a jsem proto velmi mile překvapen zdejší přátelskou atmosférou. Těším se na vlastní trať i samotnou jízdu  a natěšený je i můj kůň, který tuší, že se něco bude dít.  Je to bezvadný koník s absolutním charakterem, což se o všech lidech, které v poslední době potkávám, nedá vždycky říci.

Přijedete někdy opět do Slaného? Třebas právě na ty naše Husitské slavnosti?

Proč ne, ale to záleží na okolnostech a hlavně na tom, zda mne pan starosta opět pozve. Ale do Slaného jsem  jezdil moc rád!

Vladimír Rogl
04. 11. 2009, 09:57


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 5. Čtenáři celkem udělili: 21 bodů. Průměrný počet bodů: 4.2

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Magdaléna
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát