Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 20. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Na slánské diskotéce „slavilo“ svátek zamilovaných 21 opilých dětí

Kliknutím zvětšit
Policisté testují alkohol u mladistvých návštěvníků na diskotéce Batelka ve Slaném. Foto Jana Dětská

Ze soboty 14. února na neděli bylo krátce po půlnoci ve slánské Pastýřské, Brožovského či Wilsonově ulici zaparkováno dvacet policejních vozů všeho druhu. Z vozů vystoupilo šedesát policistů, kteří byli doprovázeni šesti služebními psy. Jednalo se o další pravidelnou preventivně pátrací akci, která byla tentokrát zaměřena především na kontrolu podávání alkoholu mladistvým v barech a diskotékách.

Jak Slánským listům sdělila tisková mluvčí Policie ČR Jana Dětská, bylo cílem policejního opatření zajištění veřejného pořádku, pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách, podávání alkoholu mladistvým a distribuci omamných a psychotropních látek. V první části akce, která proběhla v sobotu od 21.30 do půlnoci, policisté na různých místech okresu zastavovali a kontrolovali vozidla, povinnou výbavu a to, zda řidiči před jízdou nepožili alkohol. Celkem bylo kontrolováno 227 osob a 109 vozidel. Alkohol byl zjištěn u dvou řidičů, jednomu z nich byla naměřena hladina alkoholu ve výši 2,59 promile. Oba řidiči se tím dopustili trestného činu.

 Půl hodiny po půlnoci byla zahájena akce ve slánské diskotéce „Batelka“, kde policisté kontrolovali totožnost některých osob a u mladistvým osob zda nejsou pod vlivem alkoholu. Alkohol byl zjištěn u  21 mladistvých osob a Slaný tak v tomto směru získalo pomyslné prvenství, jelikož například v kladenské diskotéce "Best" bylo opilých dětí a teenagerů „jen“ pět. Nejvyšší hladina alkoholu u kontrolovaných slánských dětí byla 2 promile. Pro čtyři mladistvé si přijeli rodiče ještě do diskotéku a ostatní byli převezeni na Obvodní oddělení Policie ČR ve Slaném, kde čekali na příjezd rodičů. Nejmladšímu opilému účastníku diskotéky bylo teprve třináct let a několika dalším čtrnáct. Zatímco někteří rodiče těchto žáků základních škol byli překvapeni, kde se jejich děti nacházely, matka čtrnáctileté dívky policistům dokonce vynadala, že brání dětem v zábavě.

Do celé akce bylo nasazeno 60 policistů pořádkové jednotky, pořádkové služby, služby kriminální policie a vyšetřování a šesti psovodů. Podle tiskové mluvčí Dětské budou podobné akce provedeny i v jiných lokalitách našeho regionu.

Zatímco některým teenagerům se podobné akce příliš nelíbí, obyvatelům, kteří bydlí v těsné blízkosti těchto nočních podniků, kde se mládež baví a především opíjí, se zase nelíbí rozbité láhve, kelímky, hliníkové obaly a další nepořádek. O výtržnostech a nadměrném křiku nemluvě.

Vladimír Rogl
06. 03. 2009, 14:59


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 1. Čtenáři celkem udělili: 4 bodů. Průměrný počet bodů: 4

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Vítězslav
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát