Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 24. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Obřadní síň Slaného bude dokončena až v lednu

foto
Pracovníci firmy Miva připravují lešení pro práce na stěnách síně. Foto Sláva Pilík

Celkové dokončení rekonstrukce obřadní síně v budově městského úřadu ve Slaném Velvarské ulici bylo posunuto o měsíc. Důvodem jsou vícepráce, které se při stávající rekonstrukci objevily. Jde hlavně o nové práce spojené s rekonstrukcí historického obložení, které bylo objeveno po sejmutí toho stávajícího na spodní straně stěn a také na průčelí balkónu.

Další nové práce jsou spojené s rekonstrukcí centrálního svítidla lustru, který dostane nové uchycení, aby jej bylo možné spouštět pro snadnější čištění či malé opravy dolů. Další novou prací v obřadní síni, ke které se město rozhodlo v souvislosti s objevením historického obložení, je přestavba pultu v čele síně, odkud jsou prováděny slavnostní obřady. Při odejmutí starého obložení se našla také velmi zajímavá relikvie doby před padesáti lety. Pod omítkou byl dopis, který v roce 1967, kdy se obnovovala malba obřadní síně, někdo ve stěně ukryl. Jak se uvádí v tiskové zprávě města „ v dopise je velmi jednoduchým způsobem popsáno, jak je malba stará, kdo ji maloval a jména těch, kteří v roce 67 pracovali na její obnově. Na konci pak stojí výzva případným nálezcům, aby dopis nechali na svém místě, případně něco připsali.“. „Samozřejmě budeme respektovat přání autora dopisu, připíšeme rok a název firmy, která rekonstrukci provádí. Dopis pak vrátíme na jeho místo, aby zde byl pro příští generace,“ říká v tiskové zprávě starosta Ivo Rubík.

Nové práce na rekonstrukci, kterou dozorují památkáři (nástěnné malby připomínající význam Slaného jsou například z roku 1872), si vyžádají další částku ve výši asi milión korun, ale město si to může dovolit. Oproti původním předpokladům, kdy bylo na tuto akci rozpočtováno 5,890 mil. korun, díky úspěšnému výběrovému řízení ušetřilo nemalé peníze a i přes zvýšené náklady celkem na této akci uspoří asi 2,2 milionu korun.

Rekonstrukce, ke které se město rozhodlo poté, co se vinou zatékání vody stropem zřítila část římsy, bude tedy celkem stát mezi 3,5 - 3,7 mil. korun a jak informoval starosta města, měla by být ukončena v měsíci lednu. Zatím bude dál pro slavnostní účely sloužit kaple v objektu vlastivědného muzea na Masarykově náměstí.

Sláva Pilík
07. 01. 2010, 14:37


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 3. Čtenáři celkem udělili: 11 bodů. Průměrný počet bodů: 3.67

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Evelína - 07. 01. 2010, 22:15:31
:)
Doufám,že vše vyjde a obřadní síň bude krásná.Letos se v dubnu budu vdávat.

Dnes má svátek Jakub
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.05%

Spíše ano
graf

17.76%

Spíše ne
graf

15.30%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3131
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát