Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 20. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Město chce dokončit rekonstrukci Ouvalové ulice

Kliknutím zvětšit
V příštím roce by se mohla rekonstruovat tato část Ouvalové ulice. Foto Sláva Pilík

Ouvalová ulice ve Slaném by se měla dočkat pokračování rekonstrukce. V roce 2006 byla totiž i díky prostředkům EU rekonstruována část této velmi zatěžované hlavní komunikace na příjezdu od Kladna v délce 650 metrů. Část této silnice, zhruba od křižovatky k nynějšímu Kauflandu směrem ke kruhovému objezdu, ale rekonstrukcí neprošla kvůli nepříliš jasným vlastnickým vztahům. Tehdy se myslelo, že jde o komunikaci ve vlastnictví kraje. Nyní se město Slaný chystá tuto rekonstrukci dokončit.

Po dlouhé zimě se na této části „Ouvalovky“ objevily velké díry a při zajišťování alespoň dílčích oprav Slaný ke svému překvapení zjistilo, že silnice není „kraje“, ale že její povrch, tedy asfaltový koberec, je v majetku Slaného. Povinnosti dílčích oprav, či rekonstrukce povrchu tak není na kraji, ale na městě Slaném. „Zjistili jsme, že vlastnické vztahy jsou tu zvláštní. Povrch vozovky patří městu, pozemky jsou Středočeského kraje,“ potvrdil starosta Ivo Rubík. Pro občany je ale důležité, že se s touto částí ulice bude něco dělat. Po zimě opravily technické služby největší díry provizorně a podle slov starosty se město připravuje na kompletní opravu. Jde jen o to, jaký rozsah prací zastupitelé schválí. Sondami totiž bylo zjištěno, že pod asfaltovou slupkou této kamiony a další dopravou denně velmi zkoušené silnice, není založen potřebný hluboký kufr, který zajišťuje, aby se vozovka nepropadávala. Pokud by se pouze opravoval asfalt tohoto 165 metrového úseku, už to by stálo odhadem 1,2 miliónu korun, a tak město pravděpodobně přistoupí k celkové rekonstrukci. Zatím rada města navrhla uvolnit 49 tisíc korun na zpracování projektu celkové rekonstrukce. Ta by měla stát kolem 2 - 4 miliónu korun, ale to ukáže až vlastní projekt a hlavně výsledek výběrového řízení. Ještě v letošním roce plánuje město akci projektově připravit, zorganizovat výběrové řízení a ke stavbě by se mělo přistoupit v příštím roce.

Sláva Pilík
07. 07. 2009, 12:39


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Článek ještě nebyl hodnocen

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Jelinek - 08. 07. 2009, 10:02:40
A jsou i další ulice, které by to potřebovaly
V katasrofálním stavu je i příjezdová ulice od Velvar na silnici č.16 ulice Lázeňská. Od dopravní značky s označením města Slaný až po sídlo Hasičského sboru .Tento úsek nebyl zatím nikdy v rekonstrukci a tak asfalt na "kostkách" a pod tíhou kamionů dělá své. Bydlíme v blízkosti a neustálý hluk a rány od aut co do děr musí vjíždět nám opravdu vadí . Hluk neustává ani v noci. Věřte, že již přemýšlíme o tom se z města odstěhovat. Nejlepší variantou je, když kolona stojí až do Blahotic. To je potom klídek. Proto mě napadá , zda by bylo možné dopravu alespoň zpomalit dopravní značkou 30km , nebo radarem o informaci rychlosti , tak jak ho mají již v každé vesnici. Slaný má tento radar pouze jeden (chudé město)?! Čím pomaleji budou auta do města vjíždět, tím menší budou kolony ve městě. Na stavbu obchvatu jsem se těšil již mnoho let, ale už nevěřím , že někdy bude postaven.

Dnes má svátek Vítězslav
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát