Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 24. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

VIDEO: Ve Zlonicích byla přepadena čerpadlářka

Kliknutím zvětšit
Tady došlo k přepadení. Foto Sláva Pilík

Ve středu 6. května v dopoledních hodinách byla přepadena čerpadlářka benzinové pumpy ve Zlonicích. Kolem jedenácté hodiny dopoledne využil drzý zloděj chvíle, kdy u čerpacích stojanů nikdo nebyl, a vstoupil do prodejny. Podle slov čerpadlářky paní Hany P. nejdříve naoko jakoby vybíral cigarety, ale najednou se k ní otočil s papírem v jedné a s velkým nožem v druhé ruce. „Dej sem peníze, nebo dojde k nejhoršímu“, stálo na kusu papíru, když jí pachatel mířil nožem proti břichu.

Šokovaná čerpadlářka se nezmohla na nic jiného než zloději vydat hotovost z pokladny. Bylo to deset tisíc korun v papírových bankovkách. Při předávání peněz musel mladý, asi dvacetiletý zloděj, oblečený ve tmavé mikině, promluvit. „Řekl, že chce jen papírové bankovky, mluvil česky bez přízvuku, ale příliš mu nebylo vidět do obličeje,“ řekla pro Slánské listy čerpadlářka s tím, že si ale všimla jeho asi čtyři dny neholené tváře. Mladík byl prý pohledný, bílé pleti, na hlavě měl kapucu a pro skrytí své podoby vstoupil do prodejny v černých slunečních brýlích. Jak říká paní Hana zloděj byl poměrně dost nervózní, nebyl suverénní a možná tohle přepadení bylo jeho první. Celá jeho akce trvala asi minutu, pak s lupem utekl po louce směrem od benzínky dolů do Zlonic, kde zmizel.

Po jeho útěku spustila čerpadlářka alarm a zavolala policii. „Doufala jsem, že by třeba mohli jet okolo policisté, slyšeli by houkání alarmu a stačili by rychle zakročit,“ říkala ještě druhý den poměrně rozechvělá Hana P. Přivolaní policisté k vyšetřování nasadili služebního psa, který stopu pachatele zachytil a sledoval ji uličkami Zlonic. Podle toho, že pachatel využil průchodů mezi uličkami a domy, tak, aby nepozorovaně utekl za humna směrem k Vyšínku, se dá předpokládat, že to v obci dobře zná. Není ale asi přímo ze Zlonic, myslí si čerpadlářka. „Pokud by to byl někdo místní, myslím, že bych ho poznala i v té kapuci a brýlích,“ potvrdila.

Paní Hana pracuje na zlonické benzinové stanici již desátým rokem a za tu dobu ji přepadli a oloupili už třikrát. S kolegyní Venuší se shodli na tom, že více strachu vždy měly v zimě, kdy se smráká již ve čtyři hodiny. Benzínka leží vlastně už za městysem Zlonice a když je šero, není příliš vidět do blízkého okolí, kde jsou vzrostlé stromy. Ovšem, všechna tři přepadení se stala za bílého dne. „Jednou mne přepadli v červnu, jednou v srpnu a teď v květnu, ale vždy to bylo za úplného světla, ve dne,“ dodává přepadená a je znát, jak se jí ještě nyní špatně hovoří o této události. Přestože je již důchodového věku, nechce ale s prací skončit kvůli této zlé události. „Kvůli takovému kr.... přece neskončím, právě proto ne, i když doma mne všichni přesvědčují, abych toho nechala,“ řekla pro Slánské listy přepadená čerpadlářka.

Hned po přepadení dostala od firmy volno, aby se mohla doma uklidnit. Již druhý den byla v práci, aby dodatečně předala agendu své kolegyni. „Ještě nyní nejsem zcela v pohodě, zrovna jsem chtěla telefonovat a znovu jsem vytočila jiné telefonní číslo,“ říká paní Hana o tom, jak na ní stále doléhá úděsnost minutového zážitku.

Druhý týden, v pondělí 11. května, byla tato událost stále předmětem vyšetřování. „V tuto chvíli nejsou známy další nové okolnosti,“ řekla v pondělí pro Slánské listy mluvčí kladenské policie Jana Dětská.

Sláva Pilík
09. 05. 2009, 12:36


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 3. Čtenáři celkem udělili: 13 bodů. Průměrný počet bodů: 4.33

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Jakub
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.05%

Spíše ano
graf

17.76%

Spíše ne
graf

15.30%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3131
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát