Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 20. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Zahájení Olympiády dětí a mládeže ve Slaném se konalo v neustávajícím dešti

Kliknutím zvětšit
Navzdory dešti přihlížela slavnostnímu ceremonielu řada slaňáků. Foto Vladimír Rogl.

Přes nepřízeň počasí byla 6. května v 16 hodin na Masarykově náměstí ve Slaném za účasti slavných českých sportovců, kteří naši republiku reprezentovali na mezinárodních olympiádách, zahájena 2. Olympiáda dětí a mládeže organizována vedením 3. základní školy Slaný.

Slavnostnímu ceremonielu předcházela za účasti představitelů města tisková konference v obřadní síni Městského úřadu Slaný, které se rovněž zúčastnili sportovci zvučných jmen, kteří přijeli do Slaného podpořit druhý ročník této významné sportovní události. Byl to mistr světa v běhu na lyžích Martin Koukal, mistr světa oštěpář Jan Železný, bývalá československá reprezentantka v běhu na lyžích Květa Jeriová-Pecková, členka českého olympijského výboru Veronika Opršalová, horolezec Radek Jaroš nebo hráčka pražské basketbalové Sparty Michaela Muchová, která absolvovala slánskou 3. ZŠ. Redaktoři školních časopisů z řad žáků a studentů slánských škol se zajímali především o sportovní úspěchy a zážitky přítomných vrcholových sportovců. Padla zde ale i slova o slíbené rekonstrukci slánského atletického stadionu.

FotoZáběr z tiskové konference v obřadní síni MěÚ Slaný – zleva Martin Koukal (se synem), Jan Železný, Ivo Rubík, Květa Jeriová-Pecková, Radek Jaroš a Veronika Opršalová. Foto Vladimír Rogl.

Na Masarykovo náměstí napochodovali závodníci ze všech tří slánských základních škol, Gymnázia V. B. Třebízského i zahraniční sportovci ze Základní školy a gymnázia v Pegnitz ze SRN. Slavnostní zahajovací ceremoniel moderoval (stejně jako tiskovou konferenci) radní Mgr. Stanislav Berkovec. Ceremoniel věrně kopíroval obdobný slavnostní obřad skutečných klasických Olympijských her - ať už se jedná o štafetu s olympijským ohněm a jeho zapálení (oheň zapalovala slánská sportovkyně Míša Muchová), vztyčení olympijské vlajky, slavnostní olympijský slib závodníků i rozhodčích. Hořící olympijský oheň i vztyčená olympijská vlajka pak symbolizovala toto dvoudenní sportovní klání a soutěžení.

FotoOlympijská vlajka na Masarykově náměstí. Foto Vladimír Rogl.

Slánskou olympiádu oficiálně zahájil jako představitel hostitelského města starosta Slaného Ivo Rubík. Ocenil nejen skutečnost, že do Slaného přijeli Olympiádu děti a mládeže podpořit tak významní reprezentanti, ale vyzvedl i organizaci celé náročné akce, kterou na svých bedrech měla 3. základní škola s ředitelem Mgr. Martinem Hrabánkem, tělocvikářem Radkem Jánským dalšími pedagogy i aktivními žáky. Vše ve spolupráci se všemi tělocvikáři ostatních škol. Nastoupené závodníky na náměstí i početné diváky skryté pod deštníky pozdravili i všichni přítomní reprezentanti. Vyjádřili podporu sportovnímu úsilí a víru v čestné sportovní zápolení v duchu olympijských zásad a pravidel fair-play.

FotoJan Železný při autogramiádě. Foto Vladimír Rogl.

Slavnostní zahájení bylo zakončeno německou a českou hymnou v podání pěveckého sboru Světlušky ze 3. Základní školy Slaný. Dále pak následovala autogramiáda přítomných vrcholových sportovců. Doslova v obležení se ocitl Jan Železný, Martin Koukal a Míša Muchová.

Sportovní soutěže pokračovaly dále v areálu 3. Základní školy a v pátek 7. května se opět přenesly na Masarykovo náměstí.

Vladimír Rogl
08. 05. 2010, 18:35


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 8. Čtenáři celkem udělili: 36 bodů. Průměrný počet bodů: 4.5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Vítězslav
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát