Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 30. května 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Pes unikal strážníkům čtyři měsíce, novou majitelku poté přivedl do nesnází

Kliknutím zvětšit
Plemeno dlouhostrstého malého špice. Ilustrační foto

Malý černý dlouhosrstý kříženec rasy špice dopsal pravděpodobně svůj svobodný příběh tuláka. Po čtyři měsíce, alespoň podle údajů z městské policie, unikal slánským strážníkům, toulal se po městě a nedal se chytit na žádnou z osvědčených fint, které zpravidla při odchytu psích tuláků zabíraly. Až před časem sklapla pomyslná klec.

„Před pár týdny nám zavolala jedna paní, že se jí tuláka podařilo přivázat na vodítko a abychom pro něj přijeli. Než strážníci dorazili, pes jí málem již překousal řemen, ale nakonec přece jen tento vychytralý tulák skončil v útulku pro psy,“ řekl pro Slánské listy vedoucí městské policie Pavel Štěpánek. Celý případ by mohl tady skončit, ale jak se v posledních dnech ukázalo, měl další pokračování. Tuláka si totiž z psího útulku převzala jiná žena ze Slaného. Strážníci to zjistili 14. února, když při rutinní pochůzce strážníků v ulici Politických vězňů znovu jim tak známého nevyzpytatelného tuláka spatřili. Běžel volně, za ním pospíchala nějaká žena, ale on na její pokyny vůbec nedbal. Než se strážníci odhodlali k nějakému zákroku, již jim dotyčná paní začala nadávat s tím, že nebude žádnou pokutu platit, psa že vypustila volně do parku záměrně, protože by jinak nedokázal žít.

„Bohužel pro tu paní neskončil tento případ dobře. Při převzetí psa z útulku se píše smlouva a ona se stává majitelem psa. Tím pro ni platí ustanovení městské vyhlášky, které by měla dodržovat,“ řekl dále Pavel Štěpánek. Jak dále uvedl, paní již byla udělena pokuta, ale její další přestupky bude řešit příslušná komise města. Pes není očipován, ani tetován, jak určuje vyhláška města s platností od začátku letošního roku, šedesátiletá majitelka tohoto tuláka se navíc dopustila přestupku proti občanskému soužití, když strážníky slovně napadla a také neuposlechla výzvy veřejného činitele, když poté, co nechtěla prokázat svou totožnost, odmítla také předvedení na oddělení Policie ČR právě ke zjištění její totožnosti.

Ojedinělý případ malého černého psího tuláka, kterého strážníci čtyři měsíce honili po městě i za pomoci rybářské sítě, tak pro novou majitelku nedopadl dobře. Pravdou ale také je, že se možná již skončily jeho neoprávněné samostatné výlety po městě, kdy si denně obešel svůj rajón, zastavil se postupně ve všech uzenářstvích, aby pak navštívil také kvůli něčemu k snědku slánskou nemocnici.

Od 14. února ho totiž (mimochodem, tehdy strážníkům také zmizel - pozn. autora) pobíhat po městě již neviděli.

„Na celé této věci mne mrzí to, že když už se tohoto tuláka podařilo umístit do útulku, první člověk, který si ho z útulku vzal, ho zase pustil volně po městě,“ s despektem o chování šedesátileté paní řekl vedoucí městské policie.

Sláva Pilík
09. 03. 2010, 11:09


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Článek ještě nebyl hodnocen

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Ferdinand
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.40%

Spíše ano
graf

17.76%

Spíše ne
graf

15.23%

V žádném případě
graf

23.62%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2765
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát