Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 18. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

VIDEO: Našel „nebesák“ v Lotouši přítok?

Kliknutím zvětšit
Jsou kameny hráze z 19. století? Foto Sláva Pilík

Za 711 tisíc korun, z čehož podstatná část je dotace ministerstva zemědělství, realizuje město Slaný ve své místní části Lotouš odbahnění místního malého rybníčku, který nemá jméno. Podle dostupných informací se tady nejméně za posledních sto let žádné práce na údržbě neprováděly. Neexistují totiž žádní pamětníci takového činu, pouze zvěst, že se tu kdysi dokonce plavili koně. Dnes tu je díky obrovským nánosům bahna vody jen tak po kolena.

Vyčistění rybníčku, který nemá svůj vlastní přítok, a tak se mu jako jiným takovým říká „nebesák“, mělo být jen malou rutinní nepříliš zajímavou záležitostí, ale není tomu tak. Po odstranění obrovské vrstvy bahna se pracovníkům firmy Transportservices, která práce provádí, objevilo stabilní pevné dno podložené krásnými kameny. Prý jde patrně o původní stavbu asi z 19. století. Poté, co bahenní nánosy zmizely se stala další nečekaná věc. Na odhaleném dnu se v jednom místě začala ronit voda a zatím to vypadá, že dlouhá léta zvaný „nebesák“ o svůj přídomek přijde, pokud půjde skutečně o pravidelný přítok vody.

Práce na revitalizaci rybníka, do nichž patří také pěstební zásahy na okolní zeleni, by měly být ukončeny do 23. dubna. Možná poté získá bezejmenný rybník, nyní již hluboký a možná i se svým vlastním přítokem, konečně také jméno.

Sláva Pilík
09. 04. 2010, 12:43


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 5. Čtenáři celkem udělili: 23 bodů. Průměrný počet bodů: 4.6

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Čeněk
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát