Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 24. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Smečenský kostel byl vážně poškozen vandalem

Kliknutím zvětšit
Inteligenční kvocient spejera, který těmito „výtvory“ poničil smečenský kostel, se blíží nule. Foto Pavla Štrobachová

V noci z 20. na 21. listopad byl ve Smečně vážně poškozen kostel, kulturní památka v majetku církve. Pachatel, který je v hledáčku Policie ČR, posprejoval nejen zeď kostela, ale i dva opodál stojící autobusy ČSAD Slaný, a jeho odporné červené malůvky byly zjištěny i na jiných místech ve městě - u zastávek autobusů, před městským úřadem, v ulicích Na Bambouze, Jiráskova a V Uličkách. Odhadovaná škoda je více jak 100 tisíc Kč.

Dle výtvorů na zdi kostela, ale na jiných místech ve Smečně, lze soudit, že jejich autor přílišnou inteligencí neoplývá a že takových hovad po Smečně a jeho okolí asi moc neběhá. Což je po Policii ČR, které byla všechna poškození ve městě hlášena, určitě dobrá zpráva.

Starostka Smečna Pavla Štrobachová mně k tomuto případu ještě sdělila, že městský úřad vyzval občany Smečna, ale i okolních měst a obcí, ke spolupráci a že za informaci, která povede k dopadení pachatele, vyplatí 3000 Kč. „Odezva byla opravdu veliká. Na základě řady tipů a informací převážně od místních lidí byl již vyprofilován pachatel, a tak se domnívám, že bude zanedlouho odhalen. Policie ale musí dokončit vyšetřování a pachatele označit,“ ještě dodala paní starostka.

V současné době jsou příšerné malůvky na kostele, ale na chodníku před touto kulturní památkou odstraněny. Město oslovilo firmu, která dokáže odstranit sprejerské nápisy či malůvky z kamenných či zděných povrchů úplně stejným stylem, jaký použil jeden ctěný pán, který je zdarma odstranil ze zídky na nábřeží Karlova mostu v Praze. Dle paní starostky firma odvedla dobrou práci a po odporných malůvkách na zdi kostela a na chodníku již není žádné památky.

A když už jsme zmínili Karlův most, tak pachatelé, kteří poškodili tuto významnou kulturní památku, dostali pokutu 100 tisíc Kč, podmínku na 1 rok a byli vyhoštěni z ČR. Doufejme, že něco podobného obdrží i smečenský vandal.

Libor Pošta
22. 11. 2019, 09:12


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Jakub
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.05%

Spíše ano
graf

17.76%

Spíše ne
graf

15.30%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3131
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát