Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 20. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Vyučit se ve strojírenském oboru? Ano, dnes to má velkou perspektivu!

Kliknutím zvětšit
Budoucí instalatéři.

Sice je teprve říjen, ale mnoho deváťáků už přemýšlí, co dál se svým životem. „Zvládnu maturitu nebo půjdu do učení?“ To je asi otázka, kterou si mnozí mladí kladou. A pokud si ji nekladou samotní žáci, přemýšlejí za ně rodiče: „Kam, do jaké školy či učiliště umístíme svého potomka či potomky, aby se mohli ve společnosti co nejlépe uplatnit?“

A zde může být malý návod:Slaný je město s velkou strojírenskou tradicí, čemuž také odpovídá poptávka po pracovnících, vzdělaných či vyučených v některém strojírenském oboru. Slánské společnosti, jako je Linet, Konecranes and Demag či F.X. Meiller, se dnes potýkají až s kritickým nedostatkem výše uvedených pracovníků, a tak jejich um, pracovitost, smysl pro odpovědnost a loajalitu k firmě dokáže management nejen těchto firem náležitě ocenit, ať již formou velmi slušné mzdy a dalších finančních odměn, či řadou benefitů.

Kromě solidního, pevného zázemí se uchazečům o zaměstnání v těchto firmách nabízí i možnost rychlého růstu a dalšího vzdělávání. Nejen o tom jsem koncem září hovořil s ředitelkou Středního odborného učiliště Slaný, paní Jaroslavou Cvrčkovou, která mně mimo jiné prozradila i to, že 14. a 15. listopadu tohoto roku pořádají v areálu učiliště Dny otevřených dveří a že vyučení se v některém strojírenském oboru skýtá pro ty, kteří si zvolí tuto cestu, velmi slušnou pracovní a životní perspektivu.

V rozhodování jim možná pomůže bližší seznámení s obory, které nabízí Střední odborné učiliště ve Slaném, a také nejčastěji položené otázky, ať již od rodičů nebo i od samotných žáků, uvažujících o vyučení se v některém z nabízených oborů, a odpovědi, které obvykle od vedení školy obdrží. A zde je nabízíme:

Čím se mohu u vás vyučit?

Pro kluky máme obory strojírenské i potravinářské – automechanik, instalatér, truhlář a zámečník. Pro dívky i kluky otevíráme každoročně obory kuchař – číšník, kuchař, cukrář a prodavač.

Co když nemám dokončenou devátou třídu – vycházím z osmičky?

Pro osmáky máme otevřeny dva obory – kuchařské a strojírenské práce, které mají snížené nároky na výuku, ale jsou zakončeny rovněž výučním listem.

Má škola pro žáky ubytování?

Ne, naše škola je určena pro žáky z regionu – dostupnost je ze Slánska, Kladenska, Velvarska, Kralupska, Lounska, Nového Strašecí a mnoha dalších měst a obcí.

Je ve škole odpolední vyučování?

Ne, každý den se začíná v 7.50 a končí nejpozději ve 13.55. To platí pro teorii. Odborný výcvik začíná v 7.30 a končí ve 14.00 – v prvním ročníku. Ve druhém a třetím jsou všichni žáci individuálně na odborném výcviku u firem a pracovní doba je přizpůsobena pracovní době firmy.

Je možné si během studia vydělat nějaké peníze?

Záleží na tom, který učební obor žák studuje. Některé obory, konkrétně zámečník, instalatér a strojírenské práce jsou podporovány stipendijním programem Středočeského kraje ve výši 300 – 500 Kč měsíčně. Stipendium je vypláceno však pouze těm žákům, kteří nemají žádné závažné prohřešky a neomluvené hodiny.

Kromě toho si žáci od 2. ročníku mohou vydělat na pracovištích odborného výcviku u firem.

Pořádá škola nějaké kurzy?

Napříč obory probíhají různé kurzy pro zvýšení odbornosti. Kuchaři mají kurz ozdobného vyřezávání ovoce a zeleniny, kurz zdravé výživy a barmanský kurz. Pro cukráře je připraven kurz moderní trendy v cukrařině. Zámečníci mají ve 3. ročníku kurz svařování, instalatéři absolvují kurz spojování mědi a svařování plastů, automechanici projdou úvodním seznámením s autodiagnostikou.

Výuka je tak zpestřena a je snahou všech udržet krok s novými trendy.

Můžeme si školu prohlédnout?

Samozřejmě. Škola pořádá Dny otevřených dveří, a to 14. a 15. 11. 2019, a následně i 6. 12. 2019 a 17. 1. 2020.

Jak můžeme získat další informace o škole?

Jednak můžete zavolat na tel. 312 522 286 nebo navštívit naše webové stránky:www.souslany.cz

Libor Pošta
10. 10. 2019, 15:35


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Vítězslav
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát