Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 20. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

VIDEO: Ve smečenské škole měl učitel fyzicky napadnout dva žáky, sám kantor to ale popírá

foto
Ředitelka smečenské školy Lenka Dandová: Učitel dostal důtku. Foto Sláva Pilík

Základní školou ve Smečně u Slaného hýbe v posledních dnech případ údajného napadení dvou žáků šesté třídy jejich učitelem. Rodiče dvou chlapců si byli dokonce stěžovat u zřizovatele školy městského úřadu a starostky města Smečno a dali oznámení také na Policii ČR.

Co se vlastně ve škole stalo ve středu 3. června? Názory ze strany rodičů a naopak učitele Luboše Jelínka jsou různé. Rodiče říkají, že učitel fyzicky jejich děti napadl, odhodil je dva metry a ty se mohly zranit. Sám učitel to popírá s tím, že se snažil zachránit situaci poté, kdy ve třídě byla velmi těžce řešitelná situace. Děti v ní vůbec nerespektovaly, že je vyučování, házely po sobě batohy a dokonce letěla i židle, když do třídy vešel. Dva z nejvýbojnějších dokonce musel vyvést na chodbu a domluvit jim. Poté, co se vrátil do třídy, další dva kluci právě slovně napadali drobnou spolužačku za to, že jim poškodila práci - výkres. Hrozilo, že jí ublíží, takže je chytil za trička, odtáhl je od ní a posadil je dál, každého do jiné lavice.

Ředitelka školy Lenka Dandová v den, kdy jsme natáčeli s kamerou přímo ve škole, ještě případ řešila s celou třídou pomocí odpovědí na otázky, které dětem písemně položila a požádala je o názor na celou věc. Samozřejmě, že již proběhlo i jednání s rodiči obou chlapců, kteří přišli již ve středu 3. a také ve čtvrtek 4. června. Směrem k učiteli Jelínkovi již stanovila postih, a to písemnou důtku. Zřizovatel školy, město Smečno, se ústy své starostky vyjádřil velmi kriticky k tomuto případu, ale přímo s ředitelkou ani učitelem starostka nemluvila. Rodiče obou školáků jí ale předložili písemně stížnost a rovněž oznámili napadení svých dětí učitelem Policii ČR.

Otázkou ale je, jak v situaci, kdy možná hrozilo zranění dívky, měl učitel zakročit a zdali jeho zásah byl adekvátní či nikoliv. Také proto jsme se zeptali přímo na místě, když jsme točili záznam na video, učitele Jelínka. „Myslím, že k žádnému napadení nedošlo, řešil jsem situaci ve chvíli, kdy hrozilo nebezpečí malé holce a vůbec celou situaci ve třídě, kdy si děti prostě dělaly co chtěly,“ řekl mimo jiné Luboš Jelínek. S tím ale rodiče nesouhlasí a v celé věci je hodně nejasno.

Sláva Pilík
10. 06. 2009, 16:58


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 2. Čtenáři celkem udělili: 10 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Vítězslav
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát