Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 21. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Jak se město vypořádá se svým betonovým monstrem?

Kliknutím zvětšit
Manažer rozvoje města, Milan Grohmann.

Od roku 1998 až do letošních komunálních voleb vedla město Slaný garnitura pravicově, či středově smýšlejících politiků, kteří úspěšně realizovali řadu projektů, ale některé již déle „rozpracované“ ponechali k řešení nově vzniklé koalici. To, jak se bude královské město rozvíjet s jinou politickou reprezentací, jak dokáže řešit vzniklé problémy, je zatím velkou neznámou. Odpovědi manažera rozvoje města, Milana Grohmanna, na naše dotazy ale již mohou cosi napovědět:

- Jako manažer rozvoje města budete nyní spolupracovat nikoliv se „svými“ lidmi s ODS, ale v podstatě s opozičními představiteli. Jak si takovou spolupráci představujete?

Jako manažer rozvoje města se budu snažit pokračovat v dlouhodobých koncepčních projektech, které jsme započali ještě za minulého vedení města. A dále samozřejmě budu muset ctít nové strategie a koncepce, které teď budou vytvářeny. Manažer rozvoje města je jen zaměstnanec, jen velmi těžko něco ovlivní. Do budoucna očekávám větší počet malých projektů či samofinancovatelných projektů, které si na sebe v dlouhodobějším horizontu vydělají z dosažených provozních úspor nebo zisků.

- Budete i přes napjatý rozpočet města usilovat o realizaci investic, jako je rekonstrukce Husovy ulice, bývalého Okresního domu či dokončení rekonstrukce Městského centra Grand?

Čekají nás zcela jistě roky intenzívních úspor. Není se čemu divit, minulá léta byla silně proinvestiční. Nicméně rekonstrukci hlavní třídy města – Husovy ulice – budu prosazovat i nadále, neboť je na ni získána dotace ve výši cca 16 mil. Kč a taková příležitost se asi už nebude opakovat. Zároveň podíl města na tuto investiční akci je však zhruba 20 mil. Kč, takže netuším, zda se mi prosazení investice podaří. Projekty rekonstrukce bývalého Okresního domu i Městského centra Grand byly odloženy již před několika lety a odloženy asi zatím zůstanou. Považoval bych za úspěch, kdyby se u nich pro příští léta podařila vypracovat studie proveditelnosti rekonstrukce, budoucího využití a také udržitelnosti takové rekonstrukce. Tedy abychom si dokázali také vydělávat na provoz těchto objektů a jejich následné opravy.

- Kdy zmizí poslední fádní či šedá fasáda na Masarykově náměstí ve Slaném, fasáda Městského úřadu Slaný?

Tak to nedokážu říct, zatím to není v plánu.

- Co v současné době z Vašeho pohledu nejvíce brzdí realizaci projektu severního obchvatu a jak ji „odbrzdit“?

U jednání týkajících se stavby severního obchvatu města jsem za minulého vedení města nebyl. O stavu tohoto projektu jsem informován pouze zprostředkovaně. Během letošního prosince však s novým vedením města chceme zjistit zcela aktuální stav a případně hledat cesty k řešení problémů. Připomínám jen, že severní obchvat je investicí státu a město ho tak může jen stěží ovlivnit. Město může jen pozitivně a neúnavně lobbovat za tuto stavbu. Příjemné je, že v tom město Slaný není samo, pomocnou ruku velmi intenzívně podává též starosta obce Žižice či představitelé Velvar.

- Jaké kroky podniknete, pokud zhotovitel stavby, respektive betonového monstra v Třebízského ulici, nebude ochoten se stavbou pohnout ani v příštím roce?

Projekt bytového domu v Třebízského ulici je ryze soukromou investicí a nelze do ní mnoha způsoby zasahovat. Napadá mě ale, že by město mohlo zkusit najít nového investora pro tento projekt a zkusit domluvit spolupráci s investorem stávajícím. Stávající investor ale musí mít o takovou spolupráci zájem.


Libor Pošta
10. 12. 2014, 15:54


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Magdaléna
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát