Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 20. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Nebude z obchodně bytového komplexu betonový pomník?

Kliknutím zvětšit
Betonový skelet Třebízského ulici zrovna nezdobí. Foto Sláva Pilík

Ty hlasy občanů Slaného, které se ke mně čas od času donesou poměrně kritické ohledně probíhající, či nyní již dlouho spíše neprobíhající výstavby obchodně bytového komplexu, který se začal stavět v minulém roce na parkovišti v Třebízského ulici, slýchám už od jara. To proto, že Slaňákům jistě vždy záleželo, záleží a jistě i bude záležet na tom, co se v jejich městě staví. A nelibě nesou, když se něco začne a dokončení je ve hvězdách, byť jde o soukromou aktivitu.

Slánské listy o plánech stavět v tomto místě informovaly již několikrát před dvěma lety i loni. Byli jsme také u toho, když se město rozhodlo vyjít vstříc soukromému subjektu a směnit s ním pozemky potřebné k tomu, aby stavba velkoryse pojatého obchodně bytového komplexu začala. O jejích hrubých rysech jsme také informovali. Informovali jsme i o názoru, či přesvědčení starosty města Ivo Rubíka, který nám na sklonku zimy prozradil informaci a vysvětlení, že práce se zastavily jen proto, že byl velký mráz a napojení betonu na ten stávající by bylo technologicky ošidné. A že se jistě bude pokračovat až se oteplí.

Od té doby uplynulo několik měsíců, přišla vedra k zalknutí, žádný den neznamenal zcela samozřejmě minusové teploty - a nic. I proto jsme se za starostou města vydali znovu. Je jasné, že městu do této stavby, soukromé aktivity, nemusí nic být, ale přece jen. Vždyť nikdo by přece nechtěl v samé blízkosti historického jádra starobylého Slaného nějaký novodobý betonový skelet - pomník na věky věkův.

Jak jsme se dozvěděli, informace starostovi poskytla investiční společnosti R.I.S prostřednictvím jednatele pana Hataše v době, kdy město právě s touto firmou domlouvalo případný prodej jednoho pozemku pro město potřebného na výstavbu parkovacího domu (Slánské listy informovaly). Důvodem odstávky a toho, že se ve výstavbě centra nepokračuje, už není málo teplé počasí, ale důvod zcela prozaický. Firma, která platí výstavbu, chce prostě ušetřit. Jak bylo na otázku Slánských listů odpovězeno, v původním projektu architekt počítal s využitím pevného přepjatého betonu ve všech zděných konstrukcích a konstrukčních prvcích. Tedy jak obvodových zdí, tak vnitřních příček, které nejsou základní opěrnou či nosnou konstrukcí. Vzhledem k vysokým nákladům stavby provedené tímto způsobem by cena jednoho bytu, či nebytového prostoru byla s ohledem na současný trend snižování poptávky po bytech příliš vysoká. Investiční společnost tak přistoupila ke změně projektu a finančně nákladný způsob provedení konstrukcí omezila jen na nutné části objektu. Tím by prý mohla ušetřit v nákladech až 20 miliónů korun a to by se následně projevilo zřetelně do ceny bytu a jejich prodejnost by zákonitě stoupla. A kdy se tedy bude pokračovat.? Podle informací, které sdělil pro Slánské listy starosta, ale které samozřejmě nejsou oficiální, to prý dříve než v září jistě nebude.

Sláva Pilík
11. 08. 2009, 12:04


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 1. Čtenáři celkem udělili: 4 bodů. Průměrný počet bodů: 4

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Vítězslav
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát