Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 21. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

David Rath: Za výstavbou parkovacího domu ve Slaném stojí hloupost, fanfarónství nebo osobní prospěch?

Kliknutím zvětšit
Na tomto místě by měl vyrůst parkovací dům.

Tisková mluvčí středočeského kraje Berill Mascheková nám do redakce zaslala vyjádření kraje k plánované stavbě parkovacího domu naproti Grandu ve Slaném:

Vedení města Slaný v čele se starostou Ivo Rubíkem za ODS začalo stavět nový parkovací dům s plně automatizovaným provozem.

Vedení Středočeského kraje se tento záměr nelíbí a nesouhlasí s ním, a to hned ze dvou důvodů. Prvním důvodem je architektura parkoviště, která je nevhodná a necitlivá k okolní historicky cenné zástavbě. Budova připomíná tzv. „stavby socialistického brutalismu“. Druhým důvodem je naprostá nesmyslnost zvoleného řešení, tedy automatizovaný systém. Celý záměr byl dokonce posuzován v rámci procesu posuzování vlivů na životní prostředí /EIA/, kterému bylo vydáno nesouhlasné stanovisko – právě z důvodu nevhodnosti urbanistického řešení vzhledem k okolním historickým budovám a nevhodnosti zvoleného automatického parkovacího systému.

Vybudovat takové parkoviště má smysl zejména v historických centrech velkých měst, kde díky původní cenné zástavbě je minimum volného prostoru, a proto se volí řešení, kde na co nejmenší zabrané ploše, se vejde co nejvíce aut. To ale není případ Slaného. Vedení města mělo zvolit mnohem ekonomičtější variantu, kterou je standardní parkoviště. Automatický systém je velice drahý nejen na pořízení, ale také následně na provoz a údržbu. Tyto faktory se pochopitelně promítnou do ceny parkovného. „Radní města postupují neekonomicky, zbytečně vynaložili desítky milionů navíc na pořízení parkoviště a budou platit drahý provoz a údržbu, aniž by to bylo ve Slaném potřeba,“ říká hejtman David Rath.

Hejtman si proto pokládá otázku z jakého důvodu vedení ODS poškozuje město, zda je to pouhá hloupost, naivní fanfarónství – „jsme první, kdo to má“, nebo je za tím osobní prospěch těch, kteří o tom rozhodovali?

Vyjádření kraje nám zaslala tisková mluvčí Berill Mascheková.

Redakce
11. 08. 2011, 15:25


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Magdaléna
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát