Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 21. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Příjezdové komunikace Slaného stále vyhlížejí dosti nevábně

Kliknutím zvětšit
Tak to je konec (Slaného)! Foto Libor Pošta

Nevábné domy, či jejich celé bloky, a další ošklivá zákoutí stále hyzdí tvář města, které se pyšní přívlastkem královské. Ať návštěvník do Slaného přijede z jakéhokoliv směru – od Prahy, Velvar, Zlonic, Smečna, vždy na něj čeká nemilé překvapení.

Nevzhledné, někdy až hrozné okolí příjezdových komunikací má dopad nejen na turistický ruch, ale především je značnou brzdou rozvoje celého města. Co si asi řeknou případní investoři, či obchodní partneři stávajících firem krátce poté, co se ocitnou za cedulí „Slaný“?

Nejtristnější je v tomto ohledu spodní úsek Pražské ulice, před kruhovým objezdem, kde si řidiči, často čekající v nekonečné koloně, mohou důkladně prohlédnout areál bývalé továrny Luka, jehož stav nelze nazvat ani slovem havarijní a dnes ho nelegálně obývá nemalé množství nepřizpůsobivých občanů. I domy po levé straně ulice, od továrny Luka až ke kruhovému objezdu, vyhlížejí jak na konci 2. světové války, po náletu.

Je nad slunce jasné, že postupné odstraňování nevzhledných zákoutí Slaného bude dosti problematické, i z důvodu často složitých či nepřehledných majetkoprávních vztahů. Na str. 8 Slánských listů jsem se starosty Slaného Martina Hrabánka ptal mimo jiné na to, jak vedení města tento stav vnímá a jakým způsobem chce v této věci postupovat.


Libor Pošta
07. 06. 2016, 15:18


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Magdaléna
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát