Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 20. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Na hrázi rybníka U Jelena nebude o pěkné ryby nouze

Kliknutím zvětšit
Na hrázi rybníka bude opět hodně živo. Fotoarchiv T. Jelena

Již nastal čas výlovů rybníků, které k atmosféře mlhavého podzimu, v lepším případě babího léta, neodmyslitelně patří. Svědky jednoho skutečně pěkného, ukázkového výlovu rybníka můžete být i Vy, pokud se 21. října, kolem 8. hodiny, dostavíte k hrázi soukromého pětihektarového rybníka U Jelena v Luníkově u Slaného.

Pohledem na krásné ryby, především na více než tříkilové kapry a velké amury, se můžete nejen kochat, ale jejich výtečným masem si také zpestřit svůj jídelníček, a to nejen v době vánočních svátků. Stačí jen z kádě vylovit pěkného, velkého kapříka, a z peněženky nevelký finanční obnos.

Tomáš Jelen, majitel soukromé zemědělské farmy v Žižicích a krásného rybníka v Luníkově, mně k blížícímu se výlovu prozradil následující: „Tento rybník lovíme s našimi kamarády a obchodními partnery již pojedenadvacáté, akci v této podobě pořádáme počtvrté, a rok od roku je zájem veřejnosti o ni stále větší. V rybníku chováme nejen pěkné kapry a amury, ale také líny, štiky, candáty a jesetery. Případné návštěvníky našeho výlovu chci ujistit, že i přes velkou návštěvnost této akce nemusejí mít obavy, že se k rybníku budou špatně dostávat, či že zde nezaparkují. Rybník je dobře dostupný a máme zde připravenou parkovací plochu pro velké množství vozidel.“

Tomáš Jelen mně dále sdělil, že všechny ryby z luníkovského rybníka vyloveny nebudou a že v této nádrži ponechají minimálně třetinu obsádky, hlavně kapitální kousky kaprů a amurů. Rybník je totiž i soukromým rybářským revírem, kde není nikdy nouze o pěkné, velké ryby a neopakovatelné rybářské zážitky. A pokud zde zůstane kolem patnácti tun ryb a další budou dosazeny, mají se rybáři skutečně na co těšit.

Účastníci výlovu si mohou koupit nejen výstavní ryby, ale i produkty z přátelských farem, např. med, ovoce, zeleninu, mléčné výrobky atd. Takže mimo samotného výlovu je možné se věnovat nákupům kvalitních, vesměs domácích produktů na jakémsi farmářském trhu.

Výlov rybníka U Jelena může být nesmírně zajímavý i pro ty, kteří zrovna neholdují rybímu masu. Pro všechny návštěvníky bude připraveno bohaté občerstvení. Bude se zde grilovat prase, o klobásky a další lahodné pochutiny nebude rozhodně nouze.

Výlov v Luníkově je specifický také tím, že lovící rybáři nervózně neodhánějí různé zvědavce, zvláště děti, které si chtějí máknout na pěknou rybu, potěžkat si ji, ale naopak dítka nabádají, aby se výlovu v maximální možné míře též zúčastnily. A tak děti si z této akce odnášejí nezapomenutelné zážitky, patřičně zablácený oděv a někdy i holínky plné bahna.

Na výlov rybníka U Jelena všechny Slaňáky, ale i lidi z okolních měst a obcí, srdečně zve Tomáš Jelen.


Libor Pošta
12. 10. 2017, 12:32


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Vítězslav
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát