Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 21. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Chcete běhat na lyžích? Přijďte na slánskou plochou dráhu!

Kliknutím zvětšit
Václav Buřič při přípravě smykování sněhu pro běžkaře.

Zajímavý nápad vznikl ve hlavách funkcionářů plochodrážního klubu AK Slaný. V zimě ze samozřejmých důvodů nevyužívaný ovál se díky aktuálním přívalům sněhu na začátku tohoto týdne péčí předsedy klubu Petra Křikavy a činovníka Václava Buřiče přeměnil v dráhu pro běžkaře.

Samotný téměř čtyřsetmetrový ovál o šířce rovinek zhruba 11 metrů (zatáčky mají šířku asi 16 metrů) slouží pro volný styl - tedy bruslení na lyžích, uvnitř oválu byly projety dvě stopy pro klasický styl. Pracovníci plochodrážního klubu neměli samozřejmě žádnou speciální techniku na tvorbu stopy či utužení povrchu pro bruslaře. Stopy projel a upravil Petr Křikava a k utužení dráhy si oba kamarádi vytvořili „smykovadlo“ ze staré reklamní tabule, které potahovali po dráze dodávkou.

„Proč by lidé museli běhat s lyžemi někde po polích, kde stopy nejsou, když pro ně můžeme díky dobrým sněhovým podmínkám, které právě panují, připravit dráhu tady,“ vysvětluje snažení plochodrážního klubu směřující k veřejnosti Petr Křikava.

V úterý 12. ledna od 14 hodin byla tedy lyžařská běžkařská dráha na ploché dráze připravena. Dráha bude veřejnosti k dispozici denně od 14 hodin za symbolický poplatek 10 korun, ve které je již započítána možnost občerstvení teplým čajem. O víkendech, pokud počasí dovolí, by měla být veřejnosti k dispozici celý den.

Při tak dobrých podmínkách jistě připadá v potaz i úvaha nějakého závodu v běžeckém lyžování, ale tak dalece oba činovníci ještě neuvažovali. Spíše jim šlo o to nabídnou další službu široké veřejnosti. Příležitosti by se ale, dle mého názoru, mohly chopit slánské i jiné školy. Než vyrazí s dětmi na hory, proč by nemohly mít příležitost vyzkoušet si běžecké lyžování přímo doma.

Prostě, i když nikdo z běžkařů jistě nepřekoná rychlostní rekord dráhy Mariana Jirouta, který tu čtyři kola objel (ale na motorce - pozn. autora) za 68,07 vteřiny, vyzkoušet příležitost projet se přímo ve Slaném na běžkách by si jistě příznivci běžeckého lyžování neměli nechat ujít.

Sláva Pilík
13. 01. 2010, 12:07


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 8. Čtenáři celkem udělili: 32 bodů. Průměrný počet bodů: 4

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Magdaléna
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát