Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 20. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Slaný zruší bezplatné parkování na náměstí

foto
Tyto značky mají z náměstí zmizet. Držitelé povolení budou parkovat svá vozidla mimo centrum. Foto Sláva Pilík

Město Slaný se v posledních měsících velmi konkrétně zabývá změnou režimu parkování na hlavním, tedy Masarykově náměstí. Po úpravě cen za hodinu parkování z deseti na dvacet korun a investici do nového parkovacího automatu chce nyní vytěsnit nejrůznější držitele povolenek k parkování mimo náměstí. Jde hlavně o zaměstnance nejrůznějších úřadů včetně městského, České pošty či Policie ČR, kteří svými soukromými vozidly v každý pracovní den blokují několik desítek parkovacích míst. O smyslu a konkrétních krocích souvisejících s plánovaným opatřením hovořil pro Slánské listy místostarosta Jaroslav Hložek.

Pro tyto účely vystavilo město Slaný asi padesát platných povolenek, které umožňují mimoslánským zaměstnancům úřadu i pracovníkům jiných institucí zaparkovat své soukromé vozidlo na místech, která jsou pro tento účel označena příslušnou dopravní značkou.

Jde hlavně o místa před novou budovou úřadu (bývalý hotel Pošta) a dále pak místa v ulici poblíž pošty směrem k ulici Fričova. „S vedoucím odboru dopravy jsme samozřejmě nejdříve provedli pečlivý asi 14 denní průzkum, který se týkal otázek placení poplatků na náměstí, využívání parkovacích ploch vyhrazených pro držitele vjezdových povolení. Usoudili jsme, že ekonomicky zajímavější bude, když pro držitele těchto povolenek vyhradíme jiná místa než prostor náměstí, kde je parkování za poplatek,“ říká Jaroslav Hložek. Současní majitelé vjezdového povolení k bezplatnému parkování na náměstí ale mají mít parkování přesto zajištěno. Jak říká místostarosta Hložek, k takovému parkování by mělo sloužit místo v bývalém areálu Technických služeb Slaný v Nosačické ulici, který již není využíván. V úvahách o budoucnosti tohoto místa se již kdysi hovořilo o možnosti udělat zde parkoviště, ovšem živý je také názor, o kterém jsme v našich Slánských listech také informovali, že by tu jednou mohla vyrůst důstojná smuteční obřadní síň včetně nezbytného zázemí a rovněž několika míst pro parkování. Současné přebudování areálu ryze na parkoviště by ani tomuto záměru do budoucnosti nevadilo

Jak dále uvedl Jaroslav Hložek, se záměrem parkoviště pro vozidla majitelů současných vjezdových povolenek na náměstí souhlasí i městská rada a to i přesto, že úprava prostoru v Nosačické na několik desítek parkovacích míst bude něco stát. Počítá se totiž s tím, že vynaložené finance (odhadují se asi na 500 tisíc korun) se rychle vrátí právě z vyššího výběru poplatků za parkování na uvolněných místech na náměstí. Těch by tímto opatřením mohlo být navíc k dispozici kolem čtyřiceti. Na náměstí je v současné době více než 100 parkovacích míst a velká část je vyhrazena a na základě smluv zpoplatněna celoročně pro různé firmy. Těch se samozřejmě uvedený záměr města netýká.

Budoucí parkoviště v Nosačické ulici je od náměstí vzdáleno asi 500 metrů a dle radních města není problém odtud do svého zaměstnání dojít pěšky. „Bude tam nutno jistě provést demolici starých kůlen, odvézt nějaký materiál. Vjezd označíme patřičnou dopravní značkou s dodatkovou tabulkou a občas její dodržování budou kontrolovat strážníci. V okamžiku, kdy oznámíme, že držitelé vydaných vjezdových povolenek mají od určitého data vyhrazené parkoviště v Nosačické, budou muset parkovat tam. Na náměstí už jen za poplatek,“ doplnil chystající se opatření města Jaroslav Hložek.

Jak dále připomněl, město tímto opatřením zajistí jistotu parkování těm, kteří se do svého zaměstnání nemají možnost jinak dostat než autem a na volná místa na náměstí budou mnohonásobně více využita včetně nemalého přínosu do městské pokladny.

Sláva Pilík
13. 04. 2011, 10:57


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Vítězslav
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát