Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 21. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Vyroste v Dražkovické ulici další obchodní komplex?

Kliknutím zvětšit
Také tato budova, na níž je pamětní deska, by měla být zbourána. Foto Sláva Pilík

Nedávno jsme psali o snaze vystavět v prostoru bývalého závodu Tatra další velké obchodní centrum (patrně Tesco) a již tu je další zpráva tohoto druhu. Pražští podnikatelé vlastnící soubor budov v Dražkovické ulici těsně za železničním přejezdem totiž přišli s vizí, že by právě tady chtěli vystavět něco podobného. Co je na tom pravdy, to jsme zjišťovali na slánském městském úřadu.

Na město, tedy na jeho stavební úřad, byl doručen záměr a také projekt této výstavby. Oznamovatelem záměru je akciová společnost IMMO Slaný se sídlem v Praze. Podle záměru by tato společnost při vědomí, že rekonstrukce a oprava stávajících budov se jeví jako nereálná, chtěla budovy odstranit, vybudovat novostavbu o výměře 4031 m2 a k tomu plochu pro 143 parkovacích stání. Stavba má název Obchodní centrum Slaný.

Jaký má názor na tento záměr vedení města, to nám zodpověděl místostarosta Slaného Jaroslav Hložek. „Nezdá se mi to ideální, aby se v této zásadně klidné lokalitě budoval nějaký velký obchodní dům. Hlavně jde o hledisko velké dopravní zátěže i hluku, který už dnes tam je „na hraně“. Ale město nemůže jen tak říci „ne!“. Musí mít reálné argumenty,“ říká místostarosta.

Podle územního plánu je možné v této lokalitě sevřené ulicí Třebízského, Dražkovickou a železniční tratí uvedený záměr uplatnit. „V tomto místě není tato možnost vyloučena, my vlastně při rozhodování o územním plánu konzervovali stávající stav, který umožňuje malou výrobu, logistiku, skladování,“ potvrzuje Jaroslav Hložek a dodává, že by si tu přesto spíše dovedl představit něco decentnějšího, covíce respektuje fakt, že je to přímo u vilové čtvrti. „Například nějaký typ franšísových obchůdků a podobně, nikoliv nějaké vysoké monstrum,“ doplnil Hložek. S odmítnutím této stavby už se ale také ozvali občané ve vilkách bydlící.

K zahájení posuzování této plánované stavby došlo již na začátku tohoto roku, vše má nyní ve svých rukou stavební úřad, odbor správy majetku či odbor životního prostředí a tak trochu také město Slaný. To by nepřivítalo zvýšení provozu nákladních i osobních aut v ulici Dražkovická a příjezd od ulice Dukelských hrdinů před přejezdem rovnou přes křižovatku s Dražkovickou se městu jeví jako krkolomný.

V případě likvidace stávajících budov bude nutné také někam přeložit pamětní desku (ta visí na jedné z budov, která je označena jako význačná budova dělnického hnutí) sedmi členům dělnického hnutí popraveným v letech 1941 - 1943. Návrhem firmy, která chce realizovat OC Slaný je, že by tato připomínka mohla v budoucnu nově stát v parčíku naproti budoucímu obchodnímu centru, tedy v místě sevřeném ulicemi Dražkovická a Dukelských hrdinů.

Sláva Pilík
14. 03. 2013, 16:25


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Magdaléna
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát