Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 20. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Vyrostou na slánském letišti další hangáry?

Kliknutím zvětšit
Slánské letiště. Foto Libor Pošta

Stále narůstající záliba lidí v létání a vzrůstající počet těch, kteří dokonce vlastní soukromé letadlo, znamená také větší potřebu míst, kde své létající miláčky garážovat a odkud pak vzlétat do oblak. Také slánské letiště může zažít boom žadatelů o prostor, na kterém by bylo možné vybudovat hangár, v němž pak za úplatu mohou majitelé mít své místo pro letadlo.

Taková žádost přišla nedávno také k projednávání do slánské městské rady. Není divu, že právě tam. Vždyť celý pozemek slánského letiště je v majetku města a stále tam jsou na okrajích plochy prostory, kde by bylo možné pozemek pro výstavbu hangáru na letadla využít. Městská rada ale na svém jednání uprostřed září další žádost o pronájem plochy odložila. O čtrnáct dnů později rozhodnutí na jednání rady také nepadlo. Radní se ale nejdříve jeli na letiště podívat, aby zjistili, jaká je situace a jaké jsou vůbec možnosti komerčního rozvoje na letišti. O tom, zdali žádosti, která směřuje k výstavbě dalšího či dalších hangárů, vyhoví, se má rozhodnout až za měsíc. Do té doby má odbor správy majetku zpracovat důvodovou zprávu, za jakých podmínek a zdali vůbec je možné v pronajímání plochy jiným subjektům pokračovat.

V současné době existují na letišti zatím jen dva nájemní vztahy. Jeden má domovský a na letišti již dlouhá léta působící slánský Aeroklub, který platí za celé letiště symbolický nájem ve výši 100 korun ročně. Druhý vztah již je komerční. Fly klub Slaný platí za 1750 metrů čtverečních plochy, na které má také umístěn hangár pro soukromá letadla, částku 52 500 korun ročně.

Zpráva příslušného odboru města a rokování radních se bude jistě ubírat také směrem k budoucnosti těchto vztahů i k tomu, kam může město s pronájmem ploch letiště pro komerční účely až jít, jak pokud se týká zastavěnosti letiště dalšími stavbami, tak jaké by měly být ceny za komerční pronájem pro ty, kteří si mohou dovolit tak nákladný koníček, jakým bezesporu létání je.

Sláva Pilík
14. 10. 2009, 08:41


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 2. Čtenáři celkem udělili: 2 bodů. Průměrný počet bodů: 1

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Vítězslav
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát